Seryjny włamywacz zatrzymany

Pewien tyszanin szczególnie upodobał sobie sklepy w Bytomiu i w Radzionkowie. Nie tylko je odwiedzał, ale i okradał. Wpadł na gorącym uczynku, kiedy starał się wynieść towar z kolejnej placówki handlowej.

Byt papierosy

Jak informuje oficer prasowy KMP w Bytomiu, w poniedziałek, 2 lipca, w nocy kryminalni zatrzymali na gorącym uczynku sprawcę włamania do sklepu przy ulicy Legnickiej. Podejrzany to 37-letni tyszanin.

Mężczyzna od dawna parał się złodziejskim fachem. Wcześniej był już karany za podobne czyny. Na swoim koncie ma pięć okradzionych placówek handlowych znajdujących się na terenie Bytomia oraz Radzionkowa. Co więcej, włamań dokonał przebywając na przepustce z zakładu karnego. Najczęściej kradł padały papierosy, które następnie sprzedawał.

W trakcie prowadzonego śledztwa okazało się, że w popełnianiu przestępstw pomagała mu dziewczyna oraz znajomy. Zgodnie z postanowieniem sądu 37-latek został tymczasowo aresztowany i najbliższe 3 miesiące spędzi za kratkami. Z uwagi na jego przeszłość i bogatą kartotekę policyjną, teraz grozi mu kolejnych 10 lat więzienia. Jego wspólnicy także usłyszeli już zarzuty.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt wydma

Znaleziono martwą kobietę na plaży. To bytomianka

Byt kokaina

Bytomianin próbował przemycić 80 kg kokainy

Byt ratownicy gorniczy

5 ratowników górniczych z koronawirusem

Byt zlamalzasdadykwarannay

Bytomianin złamał zasady kwarantanny. Wszystko...

Byt parasol

BYTOM: Alert RCB - będzie silnie wiać!

Byt gas 3814281 1280

W budynku przy ul. Chorzowskiej ulatniał się gaz