Na ulicy Katowickiej doszło do wybuchu gazu. Są ofiary [ZDJĘCIA]

Dziś na ulicy Katowickiej doszło do groźnego wypadku. W mieszkaniu na parterze budynku wybuchł gaz.

Byt eksplozja na katowickiej 06

{gallery}galerie-news/2019/07/wybuch-ul-katowicka{/gallery}

Eksplozja nastąpiła po godzinie 13:00 w kamienicy przy ul. Katowickiej 37. Wybuch był tak silny, że porozrzucało okna z mieszkania po całej ulicy. Kłęby słup dymu widać z daleka.

https://www.youtube.com/watch?v=XNsaSoDaz7o

Na miejscu natychmiastowo wysłano Straż Pożarną, a także helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Akcję utrudnia fakt, iż ulica jest w trakcie przebudowy.

Będziemy informować o dalszych ustaleniach.

AKTUALIZACJA 14:05: Na miejscu są przedstawiciele Wydziału Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miejskiego. Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik UM przekazała nam informacje, że w wyniku wybuchu śmierć poniosły trzy osoby. Na godzinę 14:30 jest zwołany sztab kryzysowy, w którym weźmie udział prezydent Mariusz Wołosz.

AKTUALIZACJA 14:30: W akcji bierze udział 17 zastępów Straży Pożarnej, Pogotowie Ratunkowe i Pogotowie Gazowe. Na boisku szkolnym przy ul. Józefczaka lądował helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Śmigłowiec odleciał ok. 14:25. Z kamienicy, w której doszło do wybuchu ewakuowano wszystkich mieszkańców. Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego jest na miejscu i ma ocenić, czy została naruszona konstrukcja budynku.

AKTUALIZACJA 14:40: Zdjęcia z miejsca zdarzenia:

{gallery}galerie-news/2019/07/eksplozja-na-katowickiej{/gallery}

AKTUALIZACJA 16:00: TVN24 podał informacje, iż ofiarami są 39-letnia kobieta i jej dzieci w wieku 7 i 5 lat. Cztery osoby są ranne i zostały przewiezione do szpitala. Z kamienicy i sąsiednich budynków ewakuowano 28 osób. Cały czas trwa akcja Straży Pożarnej. Na miejsce ściągnięto specjalistyczną grupę poszukiwawczą z Jastrzębia-Zdroju, która przeszukuje obiekt.

AKTUALIZACJA 16:30: PINB zadecydował o wyłączeniu z użytkowania sześciu lokali na parterze i pierwszym piętrze budynku przy ul. Katowickiej 37.

AKTUALIZACJA 17:15: Do Bytomia przyjechał premier Mateusz Morawiecki. Szef rządu spotkał się z mieszkańcami ewakuowanych budynków i naradził się z przedstawicielami służb interweniujących na miejscu.

AKTUALIZACJA 18:30: Nieoficjalnie dowiedzieliśmy się, że prawdopodobną przyczyną eksplozji była próba samobójcza. Więcej piszemy o tym w tym artykule.

AKTUALIZACJA 19:30: Akcja ratowniczo-poszukiwawcza dobiegła końca. Straż Pożarna ma już pewność, że w budynku nie ma żadnych poszkodowanych. PINB stwierdził, że konstrukcja kamienicy nie została uszkodzona, jednak ze względu na szkody w lokalach na parterze i pierwszym piętrze mieszkańcy tych mieszkań nie wrócą jeszcze do swoich domów. Część z nich zatrzyma się u swoich rodzin lub znajomych, natomiast dla 9 osób gmina zapewni tymczasowe zakwaterowanie w hostelu przy ul. Strzelców Bytomskich. Obecnie mieszkańcy w asyście strażaków wchodzą do swoich mieszkań, by zabrać z nich najpotrzebniejsze rzeczy. Lokatorzy z sąsiedniej kamienicy, która również została ewakuowana mogą już wrócić do siebie.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Wypadek Mickiewicza Bytom

Zderzenie samochodu z autobusem przy ul. Mickiewicza

Podkaszanie trawy

Chcieli sobie skosić trawę. Mogą pójść siedzieć

Napad na jubilera w Bytomiu

Napad na jubilera w Bytomiu. Skradziono biżuterię

Kontrola policji (zdjęcie ilustracyjne)

Policjanci z Bytomia złapali nietrzeźwego kierowcę

Kościół św. Wojciecha, Bytom

Zakonnik z Bytomia gwałcił dzieci w podziemiach kościoła

Grzyby (zdjęcie ilustracyjne)

89-letni grzybiarz z Bytomia zgubił się w lesie