Kameralne koncerty ożywią bytomski Rynek

Bytomski Rynek dawniej tętnił życiem. Obecnie coraz bardziej się wyludnia. Czasami zdarza się, że nawet kawiarniane ogródki wieczorami świecą pustkami. Pojawił się jednak pomysł na ożywienie Śródmieścia i przyciągnięcie bytomian do centrum miasta. To cykl letnich koncertów, które będą się odbywały na głównym miejskim placu.

Byt scena na rynku

Wszystkie wakacyjne, sobotnie wieczory będzie można spędzić w samym sercu miasta przy akompaniamencie klimatycznej muzyki wykonywanej przez lokalnych artystów. Co ciekawe, na scenie obok muzyków wystąpią także amatorzy.

Skąd pomysł? Koncepcja zrodziła się w wyniku rozmów podjętych przez gminę z lokalnymi przedsiębiorcami działającymi właśnie na bytomskim Rynku. Warto dodać, że po każdym akustycznym i kameralnym koncercie organizatorzy wydarzenia planują jam session. - Jeśli w duszy gra wam muzyka, odkurzcie swoje instrumenty i dołączcie do wspólnego grania - zachęcają.

Inauguracja cyklu letnich koncertów na Rynku nastąpi w najbliższą sobotę, 13 lipca, o godz.19.00. Dla bytomian zagra bluesman Marek McCaroon Motyka. W swojej twórczości Motyka sięga po stare, śląskie pieśni i daje im drugie, bluesowe życie. Charakterystyczny styl grania na gitarze tzw. fingerpicking i wokal bluesmana przeniosą słuchaczy w świat tradycyjnego bluesa.

Podobne inicjatywy organizowane są także przez inne okoliczne miasta. Przykładowo, w dąbrowskim Parku Zielona w lipcu rozpoczął się nowy cykl koncertów plenerowych zatytułowany w „Zieloną gramy”. Tam też na Miejskiej Plaży Pogoria III w ramach projektu „Muzyka nad wodą” wysłuchamy wieczornych koncertów.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski kwietnik

Weekend w Bytomiu zapowiada się bardzo… kwieciście

Roman Kostrzewski pogrzeb Bytom

Pogrzeb Romana Kostrzewskiego, lidera zespołu Kat, w Bytomiu

Gra miejska "Strefa B(ytom). Futurologia i ekologia"

Gra miejska i teatralna z bytomskimi zwierzakami już 20.10

Byt tryptyk

Wysokie ogrodzenie zasłonięte czarną folią. Co...

Byt sala opery slaskiej

Odznaczono śląskich medyków i śląskie władze

Byt kino

Kino plenerowe startuje już dzisiaj

Byt opera koncert

Opera i Muzeum zamknięte z powodu koronawirusa