Tenis: Śląskie Open na kortach w Bytomiu. Zagrają kobiety z całego świata

Końcówka lipca zapowiada się atrakcyjnie dla bytomskich fanów tenisa. Na kortach Górnika Bytom odbędzie się międzynarodowy turniej kobiet Śląskie Open 2019.

Byt 90455

Turniej tenisowy ITF kobiet Śląskie Open rozpocznie się 22 lipca. Przez prawie tydzień na kortach Górnika Bytom będą rywalizować zawodniczki z całego świata. Wielkich gwiazd wprawdzie nie zobaczymy w akcji, ale do naszego miasta przyjedzie kilka ciekawych nazwisk. Kibice nie powinni narzekać na nudę.

Z jedynką rozstawiona będzie Dalma Galfi z Węgier, która w światowym rankingu WTA zajmuje 240. miejsce. Warto na pewno zwrócić uwagę na Ukrainki Anastazję Szoszynę i Marynę Czernyszową, które w w mniej prestiżowym rankingu ITF zajmują kolejno trzecie i siódme miejsce. Na kortach pojawią się także reprezentantki m.in. Japonii, Turcji, Wielkiej Brytanii, czy Włoch.

Oczywiście nie zabraknie Polek. Najwyżej rozstawiona to Maja Chwalińska. Przyjedzie także Katarzyna Piter, która w 2014 roku wystąpiła we wszystkich czterech turniejach wielkoszlemowych, a także Marta Leśniak.

Górnik Bytom także będzie mieć swoje reprezentantki. Dzikie karty otrzymały Magdalena Hędrzak oraz Marcelina Podlińska. Obie to młode tenisistki, które stawiają pierwsze kroki w seniorskim tenisie.

W turnieju głównym łącznie wystartują 32 tenisistki. Zawody będą trwać do 28 lipca. Pula nagród wynosi 25 tysięcy dolarów.

fot. slaskie.pl/Tomasz Zak

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Budynek sali gimnastycznej GKS Rozbark

Sala gimnastyczna GKS Rozbark doczeka się nowego dachu

Dawid wolny polonia bytom gornik zabrze

Show Wolnego w derbach z Górnikiem

Krzysztof budzisz socios silesia

Żadna przeszkoda mu niestraszna. Mamy wicemistrza Europy!

Hokejowe Mistrzostwa Świata bytomski

Katowice - reprezentacja Polski kobiet zagra w Hokejowych MŚ

Hokeistki Polonii Bytom rozpoczynają walkę w play-off

Hokeistki zaczynają walkę o jedenasty tytuł

271698330 299543972212399 5715322238492795630 n

Ruszyła operacja "wiosna". Polonia po pierwszym treningu

D4 N0414 kopia

Lider znowu się potyka, a Polonia zmniejsza stratę