B jak Bytom. Miasto ma nowe koszulki i torby

Biuro Promocji Bytomia wprowadziło do sprzedaży nowe koszulki i torby materiałowe. Miejskie gadżety zaprojektowano w zupełnie innym stylu, niż wcześniej.

Byt bytom koszulki i torby

Przed kilkoma laty, gdy Bytom obchodził jubileusz 760-lecia nadania praw miejskich BPB zamówiło koszulki z wizerunkiem posągu Śpiącego Lwa. Produkt cieszył się tak dużym zainteresowaniem, że trzeba było wykonać dodatkowy zapas. Na fali tego sukcesu zamówiono później jeszcze t-shirty z tramwajem 38 oraz smokiem z kamienicy przy ul. Piłsudskiego.

Projekty wspomnianych koszulek były bardzo ozdobne i posiadały malarski charakter. Tym razem BPB zdecydowało się pójść w zupełnie innym kierunku i postawić na minimalizm. Nowe koszulki posiadają typograficzny nadruk, czyli przedstawiający obraz stworzony z elementów czcionki. Do sprzedaży wprowadzono właśnie wzór składający się z litery B oraz nawiasu zamykającego, które wspólnie układają się w uśmiechniętą buźkę. Pod spodem umieszczono napis "Bytom uśmiecha się do Ciebie". Wraz z t-shirtami w ofercie Biura Promocji Bytomia pojawiły się torby materiałowe z nadrukiem w podobnym stylu, ale tym razem przedstawiającym typograficzny kwiat oraz hasłem "Bytom Kwitnie".

Projekty stworzył Paweł Krzywda, bytomski grafik, wykładowca Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, który zasłynął w kraju m.in. ze stworzenia wspólnie z Agatą Korzeńską nowego znaku polskiej Policji. - Pomysł był taki: B jak Bytom plus prosty, pozytywny przekaz - wyjaśnia Aleksandra Prajs, kierowniczka BPB. - To zupełnie nowy pomysł i jesteśmy ciekawi, jak będą się nosić koszulki i torby z uśmiechniętym „B”. Postawiliśmy na nadruk w formie piktogramu z myślą o młodych, ale jesteśmy przekonani, że prostota formy i pozytywny przekaz grafiki przypadną do gustu bytomianom w każdym wieku - mówi Małgorzata Węgiel-Wnuk, naczelniczka Wydziału Komunikacji Medialnej i Promocji UM.

Koszulki występują tylko w białym wariancie i są dostępne w rozmiarach od xxs do xl. Ich koszt to 11,37 zł. za sztukę. Za płócienną torbę z charakterystyczną literką B zapłacimy 4, 07 zł. Można je kupić w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7. Wkrótce do sprzedaży mają trafić kolejne wzory typograficzne oraz koszulki z bardziej tradycyjnymi nadrukami.

fot. G. Goik / UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości