Coraz więcej milionerów w Bytomiu

W ciągu roku znacznie wzrosła liczba, które wykazały podatek od osób fizycznych przekraczający milion złotych. Nadal jednak daleko nam do wielu miast i powiatów z województwa śląskiego.

Byt money 256282 1280

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach co roku informuje, ilu milionerów mieszka na terenie województwa śląskiego. "Milionerami" są osoby, których podatek dochodowy od osób fizycznych przekroczył milion złotych.

W całym województwie w 2018 roku zanotowano ponad pół tysiąca więcej takich ludzi niż w roku poprzednim. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że najwięcej milionerów zamieszkuje Bielsko-Białą, Częstochowę i Katowice. Z kolei najszybciej bogacą się Gliwice, Rybnik oraz Tarnowskie Góry.

Bytom jest daleko za najbogatszymi regionami, ale także nam przybywa milionerów. W 2017 roku Izba Administracji Skarbowej doliczyła się 43 takich osób, a rok później liczba wzrosła dokładnie o 20.

"Śląscy milionerzy to w większości przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (90% z łączną kwotą podatku należnego 1.260.964.198,00 zł) oraz dokonujący swojego rozliczenia na zasadach ogólnych (2%). W grupie osób osiągających dochody powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (3%). Coraz częściej milionerami są osoby otrzymujące należności ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście, czyli z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. W roku 2018 takie dochody wykazało 138 osób, co stanowi 4% śląskich milionerów" - wyjaśnia IAS.

Bytom blado wypada na tle liderów. Gdy u nas jest 63 milionerów, to w Bielsku-Białej aż 388. Częstochowa i powiat częstochowski zamieszkuje 345 takich osób, a Katowice 288.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?