Coraz więcej milionerów w Bytomiu

W ciągu roku znacznie wzrosła liczba, które wykazały podatek od osób fizycznych przekraczający milion złotych. Nadal jednak daleko nam do wielu miast i powiatów z województwa śląskiego.

Byt money 256282 1280

Izba Administracji Skarbowej w Katowicach co roku informuje, ilu milionerów mieszka na terenie województwa śląskiego. "Milionerami" są osoby, których podatek dochodowy od osób fizycznych przekroczył milion złotych.

W całym województwie w 2018 roku zanotowano ponad pół tysiąca więcej takich ludzi niż w roku poprzednim. Dla nikogo nie będzie zaskoczeniem, że najwięcej milionerów zamieszkuje Bielsko-Białą, Częstochowę i Katowice. Z kolei najszybciej bogacą się Gliwice, Rybnik oraz Tarnowskie Góry.

Bytom jest daleko za najbogatszymi regionami, ale także nam przybywa milionerów. W 2017 roku Izba Administracji Skarbowej doliczyła się 43 takich osób, a rok później liczba wzrosła dokładnie o 20.

"Śląscy milionerzy to w większości przedsiębiorcy prowadzący działalność gospodarczą opodatkowaną podatkiem liniowym (90% z łączną kwotą podatku należnego 1.260.964.198,00 zł) oraz dokonujący swojego rozliczenia na zasadach ogólnych (2%). W grupie osób osiągających dochody powyżej miliona złotych znaleźli się również podatnicy uzyskujący dochody z obrotu papierami wartościowymi (3%). Coraz częściej milionerami są osoby otrzymujące należności ze stosunku pracy oraz działalności wykonywanej osobiście, czyli z tytułu umowy o dzieło i zlecenia. W roku 2018 takie dochody wykazało 138 osób, co stanowi 4% śląskich milionerów" - wyjaśnia IAS.

Bytom blado wypada na tle liderów. Gdy u nas jest 63 milionerów, to w Bielsku-Białej aż 388. Częstochowa i powiat częstochowski zamieszkuje 345 takich osób, a Katowice 288.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?