Tragiczny pożar w Szombierkach. Zginął mężczyzna [ZDJĘCIA]

W czwartek, 25 lipca, w Szombierkach doszło do tragicznego pożaru. Zapaliła się budka strażnicza znajdująca się na jednym z bytomskich parkingów. W wyniku zdarzenia śmierć poniosła jedna osoba.

Byt pozar orzegowska

Galeria zdjęć:

{gallery}galerie-news/2019/07/pozar-na-orzegowskiej{/gallery}

Jak informuje przedstawiciel Państwowej Straży Pożarnej w Bytomiu, dyżurny bytomskiej komendy o godz. 2.27 otrzymał zgłoszenie o pożarze budynku obsługi parkingu strzeżonego przy ul. Orzegowskiej. Niewielka budka strażnicza o wym. 7 x 2,5 m okazała się śmiertelną pułapką.

- Po ugaszeniu pożaru, podczas przeszukania, strażacy znaleźli zwęglone ludzkie zwłoki. Policjanci, którzy przyjechali na miejsce, potwierdzili ten fakt - informuje asp. sztab. Rafał Wojszczyk, oficer prasowy KMP w Bytomiu.

Szalejący ogień objął także trzy samochody zaparkowane w bezpośrednim sąsiedztwie stróżowki. Strażacy ugasili ogień, zabezpieczyli miejsce zdarzenia oraz pojazdy znajdujące się na parkingu, jak i budynek przylegający do spalonej budki. W działaniach udział wzięło 6 pojazdów i 19 strażaków, policja oraz prokurator.

Przyczyny wybuchu pożaru nie są jeszcze znane. - Doszczętnie spłonął budynek stróżówki. Na tym etapie jest za wcześnie na to, by mówić o przyczynach pożaru. Prowadzone jest śledztwo pod nadzorem prokuratury - wyjaśnia asp. sztab. Rafał Wojszczyk. Dochodzenie w tej sprawie trwa.

fot. Bytom 998 / Facebook

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt policja radiowoz

Policjant z Bytomia był członkiem mafii...

Byt 39 408710

Kronika Policyjna: 27 marca [przegląd]

Byt 39 384735

Najdroższy opał w mieście

Byt 39 355231

Kronika Policyjna: 27 czerwca [przegląd]

Byt 39 333184

Kronika Policyjna: 14 marca [przegląd]

Byt wozy strazackie

Mężczyzna zginął w pożarze mieszkania