Budują kolejnego Lidla w Bytomiu

Niektórzy żartują, że Bytom to zagłębie marketów. I może coś w tym jest. Właśnie powstaje kolejny z nich. Nowy sklep popularnej sieci stanie przy ul. Wrocławskiej, w okolicy pętli tramwajowej. Zakupy zrobimy tu już pod koniec tego roku.

Byt 67556431 851252391927574 7369148738645786624 n

Powstający właśnie Lidl, bo o nim mowa, będzie największym sklepem tej sieci w naszym mieście. Zgodnie z wydanym pozwoleniem jego powierzchnia powinna wynieść 2144 m2. Dla porównania można dodać, że market mieszczący się przy ul. Witczaka ma 1576 m2, Lidl zlokalizowany w Szombierkach - 1461 m2, na Stroszku - 1883 m2, a miechowicki - 1954 m2.

- Obecnie trwa budowa obiektu w Bytomiu przy ulicy Wrocławskiej. Otwarcie obiektu zostało zaplanowane na koniec bieżącego roku. O dalszych szczegółach inwestycji poinformujemy państwa bliżej terminu otwarcia - informuje Aleksandra Robaszkiewicz, Communications Manager Lidl Polska.

Przy ul. Wrocławskiej praca wre. Oprócz budowy pawilonu, trwają także roboty związane z przebudową sieci i przyłączy, w tym stacji trafo. W okolicy planowano również budowę stacji benzynowej, jednakże jak wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk, rzecznik bytomskiego magistratu, nie wydano pozwolenia na realizację takiej inwestycji.


To nie jedyne przedsięwzięcie tego typu realizowane obecnie w Bytomiu. W Szombierkach przy ulicy Zabrzańskiej trwa budowa innego sklepu wielkopowierzchniowego. To Bricomarché, który powstanie tuż obok Intermarche. Prace prowadzi spółka AGC Bytom, inwestor pobliskiego osiedla Srebrne Stawy.

Z kolei w rejonie dawnego stadionu Ruchu Radzionków powstaje park handlowo-usługowy. Znamienne jest to, że w tym roku klub obchodzi 100-lecie istnienia. Na „swoim” stadionie jednak już nigdy nie zagra. Ulokowanych zostanie tutaj prawie dwadzieścia punktów handlowo-usługowych. Większość z nich zostanie otwarta już we wrześniu. Wiadomo, że znajdą się tam m.in.: Biedronka, Bricomarche, Action, Kik, Neonet, drogeria, optyk, fryzjer, siłownia, bawialnia dla dzieci, Bank PKO, operator sieci komórkowej, biuro podróży, cukiernia, galeria wyposażenia wnętrz. Pojawiły się też nieoficjalne informacje, że powstanie tu także McDonald's. - Na tym etapie prowadzenia inwestycji nie zostaliśmy upoważnieni przez inwestora do podawania informacji dotyczącej marki restauracji i pawilonu, który powstaje przy ul. Strzelców Bytomskich - wyjaśnia Małgorzata Węgiel-Wnuk.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim