Bytom pod wodą. Nad miastem przeszła ulewa [ZDJĘCIA]

Po długiej suszy w Bytomiu wreszcie spadł deszcz. Niestety opady były tak nagłe i intensywne, że doprowadziły do wielu podtopień.

Byt ulewa pilsudskiego

Galeria zdjęć:

{gallery}galerie-news/2019/07/ulewa{/gallery}

Ulewa przeszła nad Bytomiem dzisiejszego popołudnia. Największe opady miały miejsce w Śródmieściu, Rozbarku i Łagiewnikach, gdzie spadł również grad. W pozostałych dzielnicach deszcz był znacznie mniejszy.

Kanalizacja deszczowa w wielu miejscach nie była w stanie przyjąć tak dużej ilości wody, co spowodowało podtopienia. Największe zalewisko utworzyło się na odcinku ul. Piłsudskiego pomiędzy ul. Piekarską i Chrobrego. To najniżej położone miejsce w ścisłym centrum Bytomia, do którego spływają wody opadowe z całej okolicy. Mniejsze zalewiska powstały m.in. na skrzyżowaniu ul. Katowickiej i Matejki, ul. Fałata oraz ul. Strzelców Bytomskich.

Bytomska Straż Pożarna interweniowała do tej pory 10 razy. Zgłoszenia dotyczyły wyłącznie podtopień. Prawdopodobnie do końca dnia liczba interwencji jeszcze się zwiększy. Na szczęście w wyniku dzisiejszej ulewy nikt nie ucierpiał.

Rządowe Centrum Bezpieczeństwa za pomocą systemu Alert RCB rozesłało do mieszkańców Górnego Śląska i Zagłębia Dąbrowskiego, w tym także do bytomian, ostrzeżenie o zagrożeniu silnym wiatrem, burzami i gradem dziś po południu oraz w nocy. Możliwe będą przerwy w dostawach prądu. W komunikacie zalecono, aby nie chować się pod drzewami i lepiej nie wychodzić dziś z domu.

fot. Katarzyna Matoga, Natalia Nat, Jacek Gozdowiak, Izabela Beer, Kamila Krygowska, Łukasz Konpol

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Ludzik Bytom 5

Odblaskowe ludziki ostrzegają w Bytomiu kierowców

Zderzenie autobusu i taksówki w Bytomiu 1

O krok od tragedii w Bytomiu. Autobus zderzył się z taksówką

Rece skute kajdankami

Tylko w 1 dzień złapano 5 ukrywających się osób

Zatrzymany ws. zabójstwa Piotr W.

Po 21 latach zapadł wyrok ws. zabójstwa bytomianki

Wypadek na ul. Łagiewnickiej w Bytomiu

Wypadek na ulicy Łagiewnickiej. Trwa reanimacja

Bytomski2 2045438388

Policjanci zatrzymali dwójkę sprawców zuchwałej...