PILNE! Woda w Bytomiu niezdatna do picia!

Jakość wody dostarczanej do budynków w Śródmieściu i Rozbarku uległa pogorszeniu. Badania przeprowadzone przez bytomski Sanepid wykazały, że nie nadaje się do picia.

Byt mycie rak

Dziś Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Bytomiu stwierdził, że woda z sieci wodociągowej w poszczególnych rejonach miasta zawiera wysoką ilość mikroorganizmów w 22oC. Z tego względu warunkowo dopuszczono ją do spożycia, kąpieli noworodków, mycia zębów, mycia owoców i warzyw spożywanych na surowo oraz mycia naczyń. Powinno się to robić wyłącznie po przegotowaniu przez minimum dwie minuty i pozostawieniu do ostudzenia bez gwałtownego schładzania.

Komunikat Sanepidu dotyczy poniższych adresów:

Rozbark (ulice Chorzowska parzyste od 12a - 28h, nieparzyste 17c - 25, Kilara 29, Tuwima, Prokopa, Głowackiego, Schenka, Smółki, Cicha, Miodowa, Mikołaja, Łączna, Kołobrzeska, Bema) i Centrum (ulice Piłsudskiego nr parzyste od nr 6, nr nieparzyste od 59, Powstańców Warszawskich nr parzyste do nr 58, nr nieparzyste do nr 31, Plac Kruczkowskiego, Sądowa, Kolejowa nr nieparzyste, Wolskiego, Moniuszki, Dworcowa, Jagiellońska, Miarki, Rostka, Plac Sikorskiego, Zamenhofa, Matejki, Katowicka, Chorzowska nr nieparzyste do nr 13, nr 6 i nr 8, Pszczyńska, Sienna, Kopalniana, Siemianowicka nr parzyste oraz nieparzyste od nr 103, Głęboka, Korfantego, Witczaka nr nieparzyste do nr 55, Staromiejska, Szkolna, Plac Grunwaldzki, Targowa, Rycerska, Józefczaka, Szymanowskiego, Plac Klasztorny, Sokoła, Podgórna, Strażacka, Kościelna, Murarska, Lwowskich Dzieci, Mariacka, Koziołka, Jainty, Gliwicka, Rynek, Plac Kościuszki, Rzeźnicza, Krawiecka, Piastów Bytomskich, Webera, Kwietniewskiego, Wrocławska nr nieparzyste 1-13 oraz nr 4, Piekarska nr nieparzyste do nr 29, nr parzyste do nr 20, Żołnierza Polskiego, Plac Sobieskiego, Smolenia nr parzyste od 28, nieparzyste od 25, Żeromskiego nr parzyste od 28-40 oraz 44-48, nieparzyste 23-29, Wałowa

Obecnie trwają prace nad przywróceniem jakości wody zgodnej ze standardem określonym w rozporządzeniu Ministra Zdrowia. Nie wiadomo jeszcze kiedy może to nastąpić.

To kolejny raz, gdy Sanepid w Bytomiu warunkowo dopuszcza wodę do spożycia. W kwietniu podobna sytuacja miała miejsce na Rozbarku.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Ul. Dworcowa w Bytomiu

Przebudowa ul. Dworcowej. Co nas czeka? Niedługo konsultacje

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!