Na co zwrócić uwagę podczas wyboru lamp gipsowych?

Liczba osób wybierających lampy gipsowe systematycznie zwiększa się. Szczególną popularnością cieszą się one wśród właścicieli domów i mieszkań, którzy poszukują nietuzinkowych, a zarazem uniwersalnych rozwiązań oświetleniowych, które pasować będą do każdego wnętrza. Takie właśnie możliwości dają lampy i oprawy gipsowe, które nadają się do malowania na dowolny kolor. Dzięki temu nie musimy się martwić o to, czy nabywany przez nas osprzęt oświetleniowy pasować będzie do koloru sufitu i ścian, a także czy wybrane przez nas wybarwienie pozostawać będzie w odpowiedniej tonacji kolorystycznej.

Byt lampa gipsowa eled

Sięgając po lampy gipsowe sami decydujemy o tym, jakim kolorem farby je pokryjemy. Nie jest to jednak jedyny ich atut. Większość lamp gipsowych, które oferowane są przez wiodących producentów i dystrybutorów, wyposażonych jest w wysokiej jakości moduły oświetleniowe typu led. Wykorzystanie technologii ledowych na cele oświetleniowe daje wiele korzyści, związanych chociażby tylko ze spadkiem ilości zużywanej energii elektrycznej, czy też z wydłużonym czasem działania poszczególnych źródeł światła. Wszystkie opisane wyżej cechy czynią lampy gipsowe interesującym produktem, którego zakup rozważyć należy wyposażając lub remontując posiadane pomieszczenia.

Lampy gipsowe – lampy, które nadają się do malowania

Jak była już wyżej mowa, charakterystyczną cechą opraw i lamp gipsowych jest to, że nadają się one do malowania. Można w tym celu użyć wszystkich tych farb, które stosowane są standardowo do malowania ścian i tynków wykonanych z masy gipsowej. Mogą to być zwykłe farby akrylowe, ale też farby lateksowe i ceramiczne. Sam proces malowania lamp gipsowych nie różni się w żaden sposób od malowania ścian czy sufitów. Co jednak istotne, zalecane jest malowanie opraw gipsowych jeszcze przed ich montażem. Lampy gipsowe malować można przy użyciu standardowych narzędzi malarskich – pędzli i wałków. Przy odpowiednim zabezpieczeniu lampy, możliwe jest także malowanie jej metodą natryskową. Każda lampa gipsowa nadaje się do ponownego malowania. Dzięki temu możliwa jest jej renowacja oraz nawet kilkukrotne przystosowanie do zmienianego koloru ścian lub sufitów. Warto jednak mieć na uwadze, że w takich sytuacjach zalecane będzie sięgnięcie do farby gruntujące oraz naniesienie więcej niż jednej warstwy farby, aż do uzyskania satysfakcjonującego efektu wizualnego.

Czym kierować się przy wyborze lampy gipsowej?

Podstawowa różnica pomiędzy poszczególnymi lampami gipsowymi dotyczy ich wymiarów i kształtu. Oczywiście jest to kwestia indywidualnych preferencji, ale też tego, w jakim miejscu lampa ma być zastosowana. Z technicznego punktu widzenia przy wyborze lampy gipsowej warto zwrócić uwagę na sposób jej montażu (spotykane są zarówno lampy montowane podtynkowo, jak i te, które montuje się na gotowe tynki), a także rodzaj oświetlenia, które współpracować będzie z oprawą gipsową. Mając w tym zakresie wątpliwości, zawsze warto skorzystać z porad osób specjalizujących się w obsłudze klienta z branży oświetleniowej.

Pełna oferta lam gipsowych: https://www.eled.pl/lampy_gipsowe

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem