Jakie pierścionki zaręczynowe podobają się kobietom?

Ile kobiet, tyle upodobań co do biżuterii i gdy jedna woli delikatne i skromne kolczyki oraz pierścionki, inna ubóstwia pokaźnych rozmiarów ozdoby. Wszystko zależy oczywiście od gustu, niemniej oferty pierścionków zaręczynowych w sklepach jubilerskich wskazują raczej na minimalizm oraz stonowane wzornictwo.

Byt najpiekniejszepierscionki

Piękno zaklęte w szczegółach

O tym, czy w opinii kobiet pierścionki zaręczynowe są piękne, czy też nie, decydują najczęściej szczegóły. Spośród dwóch, bliźniaczo podobnych o siebie modeli wygra ten, w którym jakiś detal przemówi do kobiecego gustu. To może być wykończenie rantu, sposób zakucia kamienia, wreszcie ilość i wielkość kamieni, jak również kolor obręczy ze szlachetnego metalu.

Wielbicielka białego złota będzie stronić od klasycznej odsłony. Panie ceniące skromną biżuterię zwrócą swój wzrok ku pierścionkom zwieńczonym mniejszym kamieniem ozdobnym, obserwując bacznie, w jaki sposób został zakuty. Czy otaczają go 4 metalowe wypustki, czy jest ich więcej? Jak duża jest korona, a także jak smukła jest sama obręcz?

Pierścionek musi pasować do właścicielki. Będzie noszony każdego dnia, zatem jego design będzie dążył do wkomponowania się w codzienny ubiór. Zarówno ten zakładany do pracy, jak i w strój towarzyszący chwilom wytchnienia. Powinien się ponadto łączyć wizualnie z już posiadaną biżuterią

Zobacz: Ranking pierścionków zaręczynowych w 2019 roku

Nie zawsze złoto i nie zawsze z brylantem

Byłoby błędem zakładać, że wszystkim kobietom podobają się pierścionki zaręczynowe ze szczerego złota i koniecznie z certyfikowanym brylantem. Na forach, które poruszają tego typu tematykę widać komentarze traktujące o pierścionkach ze srebra, zwieńczonych tanzanitem, szmaragdem lub innym, równie oryginalnym kamieniem.

Rzecz jasna złoto jest ponadczasowym klasykiem, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie pragnieniem kobiet. Tyle, że nie wszystkich. Równie istotna jest forma pierścionka zaręczynowego. Może być tradycyjna, w postaci okręgu z ozdobą z kamienia szlachetnego, może być asymetryczna i wychodzić poza tradycyjny schemat, urzekając nietuzinkowym połączeniem złota żółtego i białego, jak również niepowtarzalnym wyglądem.

Pierścionki obrączkowe

W tradycyjnym pierścionku zaręczynowym kamienna ozdoba ulokowana jest w jednym miejscu. Jeśli korona została rozbudowana, wówczas główny kamień otaczają mniejsze – są to drobinki brylantu albo cyrkonie. Istnieją jednak pierścionki obrączkowe, które zgodnie z nazwą, przypominają klasyczną obrączkę.

Kamienie szlachetne układane są na zewnętrznej części okręgu, w różnych proporcjach i w różnych konfiguracjach. Czasami w jednym rzędzie, częściej w kilku, nierzadko w połączeniu z kamieniami o zróżnicowanej wielkości, co tworzy przyjemna dla oka kompozycję. Idealną dla miłośniczki nietuzinkowej biżuterii. Co ważne, pierścionki zaręczynowe, które przypominają obrączki, nie wyróżniają się wśród innych sygnetów oraz obrączek zdobiących kobiece dłonie.

Szukasz pierścionka zaręczynowego? Sprawdź sklep https://auroria.pl/

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim