Jakie pierścionki zaręczynowe podobają się kobietom?

Ile kobiet, tyle upodobań co do biżuterii i gdy jedna woli delikatne i skromne kolczyki oraz pierścionki, inna ubóstwia pokaźnych rozmiarów ozdoby. Wszystko zależy oczywiście od gustu, niemniej oferty pierścionków zaręczynowych w sklepach jubilerskich wskazują raczej na minimalizm oraz stonowane wzornictwo.

Byt najpiekniejszepierscionki

Piękno zaklęte w szczegółach

O tym, czy w opinii kobiet pierścionki zaręczynowe są piękne, czy też nie, decydują najczęściej szczegóły. Spośród dwóch, bliźniaczo podobnych o siebie modeli wygra ten, w którym jakiś detal przemówi do kobiecego gustu. To może być wykończenie rantu, sposób zakucia kamienia, wreszcie ilość i wielkość kamieni, jak również kolor obręczy ze szlachetnego metalu.

Wielbicielka białego złota będzie stronić od klasycznej odsłony. Panie ceniące skromną biżuterię zwrócą swój wzrok ku pierścionkom zwieńczonym mniejszym kamieniem ozdobnym, obserwując bacznie, w jaki sposób został zakuty. Czy otaczają go 4 metalowe wypustki, czy jest ich więcej? Jak duża jest korona, a także jak smukła jest sama obręcz?

Pierścionek musi pasować do właścicielki. Będzie noszony każdego dnia, zatem jego design będzie dążył do wkomponowania się w codzienny ubiór. Zarówno ten zakładany do pracy, jak i w strój towarzyszący chwilom wytchnienia. Powinien się ponadto łączyć wizualnie z już posiadaną biżuterią

Zobacz: Ranking pierścionków zaręczynowych w 2019 roku

Nie zawsze złoto i nie zawsze z brylantem

Byłoby błędem zakładać, że wszystkim kobietom podobają się pierścionki zaręczynowe ze szczerego złota i koniecznie z certyfikowanym brylantem. Na forach, które poruszają tego typu tematykę widać komentarze traktujące o pierścionkach ze srebra, zwieńczonych tanzanitem, szmaragdem lub innym, równie oryginalnym kamieniem.

Rzecz jasna złoto jest ponadczasowym klasykiem, który nigdy nie wyjdzie z mody i zawsze będzie pragnieniem kobiet. Tyle, że nie wszystkich. Równie istotna jest forma pierścionka zaręczynowego. Może być tradycyjna, w postaci okręgu z ozdobą z kamienia szlachetnego, może być asymetryczna i wychodzić poza tradycyjny schemat, urzekając nietuzinkowym połączeniem złota żółtego i białego, jak również niepowtarzalnym wyglądem.

Pierścionki obrączkowe

W tradycyjnym pierścionku zaręczynowym kamienna ozdoba ulokowana jest w jednym miejscu. Jeśli korona została rozbudowana, wówczas główny kamień otaczają mniejsze – są to drobinki brylantu albo cyrkonie. Istnieją jednak pierścionki obrączkowe, które zgodnie z nazwą, przypominają klasyczną obrączkę.

Kamienie szlachetne układane są na zewnętrznej części okręgu, w różnych proporcjach i w różnych konfiguracjach. Czasami w jednym rzędzie, częściej w kilku, nierzadko w połączeniu z kamieniami o zróżnicowanej wielkości, co tworzy przyjemna dla oka kompozycję. Idealną dla miłośniczki nietuzinkowej biżuterii. Co ważne, pierścionki zaręczynowe, które przypominają obrączki, nie wyróżniają się wśród innych sygnetów oraz obrączek zdobiących kobiece dłonie.

Szukasz pierścionka zaręczynowego? Sprawdź sklep https://auroria.pl/

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego