Naprawa boisk sportowych - zaufaj firmie Alpinka

Podmioty administrujące obiektami sportowymi oraz boiskami sportowymi bardzo często borykają się z problemami związanymi z utrzymaniem w należytym stanie nawierzchni posiadanych obiektów. Wiąże się to w wielu sytuacjach z ich nadmierną eksploatacją, nienależytym i nieregularnym serwisowaniem, a także - nierzadko - z niską jakością surowców i materiałów, które zostały kiedyś wykorzystane do realizacji inwestycji sportowej.

Byt boiska alpinka

Wczesne dostrzeżenie powstawania na powierzchni boisk drobnych ubytków i uszkodzeń pozwala jednak zapobiec ich dalszej degradacji poprzez wdrożenie i zastosowanie procesów zmierzających do poprawy walorów użytkowych obiektów oraz regeneracji zniszczonych nawierzchni. Naprawą boisk sportowych zajmuje się z roku na rok coraz to większa liczba podmiotów, a stosowane przez nie metody i systemy naprawy coraz częściej pozwalają na przedłużenie czasu eksploatacji nawierzchni poliuretanowych i sztucznej trawy. Co bowiem oczywiste – bieżące prace naprawcze i serwisowe pozostają czynnościami wielokrotnie tańszymi, aniżeli wymiana całej zniszczonej nawierzchni na nową.

Bieżące serwisowanie nawierzchni i boisk sportowych - na czym polega?

Zarówno nawierzchnie wykonane z tartanu (nawierzchnie poliuretanowe), jak i nawierzchnie wykonane z trawy syntetycznej (sztucznej) trawy wymagają okresowych przeglądów oraz podejmowania bieżących czynności konserwacyjnych. W wielu przypadkach ich zakres oraz częstotliwość określana jest w dokumentach gwarancyjnych przekazywanych bądź to przez wykonawców nawierzchni, bądź też producentów materiałów wykorzystywanych do ich instalacji. Jeżeli nie otrzymaliśmy takich informacji bezpośrednio od wykonawcy, warto w każdym wypadku skontaktować się z jednym z podmiotów specjalizujących się w bieżącej konserwacji boisk celem ustalenia harmonogramu i zakresu pielęgnacji nawierzchni boisk. Dokonywanie ich w sposób cykliczny i przemyślany pozwoli utrzymać je w należytym stanie przez dłuższy czas oraz może zapobiec konieczności wydatkowania środków na naprawę boisk sportowych.

Naprawa boisk sportowych - komu warto ją zlecić?

W ostatnich czasach pojawiło się na rynku wiele podmiotów, które zajmują się naprawą boisk sportowych oraz nawierzchni poliuretanowych i sztucznej trawy. Nie wszystkie z nich gwarantują jednak najwyższą jakość wykonywanych prac, wykorzystując do nich średniej jakości surowce i materiały oraz sprzęt odbiegający jakościowo od najnowszych zdobyczy technologicznych stosowanych przez największych europejskich wykonawców inwestycji sportowych. Z tego też względu warto zaufać przede wszystkim sprawdzonym podmiotom, które naprawą boisk sportowych zajmują się już od wielu lat, posiadając odpowiednie doświadczenie oraz wiedzę na temat optymalnych metod układania nawierzchni. Interesująca okazać się może w szczególności oferta firmy Alpinka z Katowic. Podmiot ten od wielu lat dostarcza kompleksowych rozwiązań inwestorom obiektów sportowych, pomagając przy doborze nawierzchni, jej instalacji, a także bieżącej konserwacji oraz naprawach i uzupełnieniach.

Materiały Partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT