Wypróbuj loty w tunelu aerodynamicznym w Katowicach!

Lubisz buzującą adrenalinę? W takim przypadku na pewno przypadną Ci do gustu loty w tunelu aerodynamicznym. Teraz dostępne są także w Katowicach!

Byt lotwtuneluaerodynamicznym

Czy tunel aerodynamiczny kojarzy Ci się przede wszystkim z badaniami aerodynamiki? W takim razie warto poznać jeszcze jeden jego rodzaj – to pionowy aerotunel, który pozwala na imitowanie swobodnego spadania w przestworzach.

Teraz taka rozrywka jest dostępna również w samym centrum Katowic, gdzie przy ulicy Chorzowskiej dostępny jest tunel aerodynamiczny Profly. Co warto wiedzieć o lotach w aerotunelach?

Tunel aerodynamiczny – symulator swobodnego spadania

Pionowe tunel aerodynamiczne to specjalne konstrukcje, które nazywane są także symulatorami swobodnego spadania. Swobodne spadanie to spadanie bez otwartej czasy spadochronowej w trakcie skoku spadochronowego – to wyjątkowe uczucie, które poznać można także podczas skoku spadochronowego w tandemie.

W tunelach aerodynamicznych znajdują się duże wentylatory, które potrafią rozpędzić strugi powietrza do prędkości nawet ponad 300 kilometrów na godzinę! To wystarczająca prędkość, aby podnieść w górę człowieka i dać efekt utrzymywania się w powietrzu.

Początkowo aerotunele używane były tylko jako element szkoleń spadochronowych. Teraz jednak w locie może wziąć dział niemalże każdy, kto chciałby poczuć swobodne spadanie na własnej skórze.

Dodatkowo, do wzięcia udziału w locie nie trzeba żadnych szczególnych przygotowań, na przykład badań lekarskich, treningów czy szkoleń – wystarczy jedynie wcześniej zarezerwować lot w wybranym terminie na stronie internetowej. Można też kupić voucher upominkowi i podarować lot w prezencie!

Jak lata się w tunelu aerodynamicznym?

Przed wzięciem udziału w locie w tunelu aerodynamicznym uczestnik przechodzi krótkie przeszkolenie i odbiera wyposażenie – kombinezon oraz kask. Otrzymuje również zatyczki do uszu, ponieważ w tunelu panuje spory hałas.

Po takich przygotowaniach uczestnicy lotu zapisani na daną godzinę wchodzą wraz ze swoim instruktorem do przedsionka tunelu. Tam, jeden po drugim, wchodzą z instruktorem do środka. Standardowo lot trwa 3 minuty, które dzieli się na dwa przeloty po 1,5 minuty każdy.

W trakcie lotu uczestnik może samodzielnie poszybować w powietrzu, próbując wykonywać różne ewolucje, a także może pomagać mu w tym instruktor, który stale czuwa również nad jego bezpieczeństwem.

Oczywiście, można także zdecydować się na wykupienie dłuższego lotu – przy zakupieniu pakietu lotów cena za jeden spada do jeszcze niższej ceny. Dodatkowo, tunele proponują również specjalne pakiety rodzinne oraz szkolenia, podczas których początkujący uczestnik może poznać tajniki wykonywania ewolucji w tunelu.

Dzięki temu, że tunel aerodynamiczny jest przeszklony, osoby z zewnątrz mogą widzieć, co dzieje się w jego środku. Można także bez problemu robić zdjęcia i nagrywać filmy.

Ile kosztuje lot w tunelu aerodynamicznym w Katowicach?

Wbrew pozorom, za tunel aerodynamiczny wcale nie trzeba płacić bardzo wysokiej ceny – to kilkukrotnie niższy wydatek niż wykupienie skoku spadochronowego w tandemie, który także pozwala na doznanie uczucia swobodnego spadania.

W Katowicach loty w tunelu aerodynamicznym organizuje Profly – tunel położony jest w samym centrum miasta, przy ulicy Chorzowskiej, naprzeciwko popularnego centrum handlowego Silesia City Center.

3-minutowy lot dla dorosłej osoby w tunelu Profly to koszt 259 złotych. Za lot dla osoby poniżej 18. roku życia zapłacimy 229 złotych. Tunel oferuje również specjalne pakiety lotów – wtedy koszt za jeden przelot jest jeszcze niższy.

Tunel pozwala także na wykupienie specjalnego vouchera upominkowego – można zakupić go stacjonarnie albo przez internet. Voucher doskonale sprawdzi się wtedy, gdy chcemy zrobić komuś niezwykły upominek, na przykład z okazji urodzin, na święta, rocznice. Sprawdzi się również na wieczór kawalerski czy panieński.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?