Dobra nazwa dla mojej strony, czyli w gąszczu domen

Kiedy decydujesz się na skorzystanie z dowolnej usługi, czy też potrzebujesz jakiegoś produktu, coraz częściej sięgasz po myszkę komputerową i udajesz się na wirtualne poszukiwania niezbędnej oferty w sieci. Oczywiście jest to bardzo wygodna forma robienia zakupów, a jeszcze prostsza metoda handlowania i prowadzenia biznesu, który przy spełnieniu kilku podstawowych wymogów świata online może okazać się nawet parokrotnie lepszym interesem niż realizacja dokładnie tej samej działalności w formie stacjonarnej. Jednym z czynników w bardzo dużym stopniu przyczyniających się do tego, że potencjalne grono klientów będzie korzystało akurat z naszej witryny jest jej dobre nazewnictwo, które utkwi im w pamięci i w momencie, gdy czegoś zechcą, a my mamy im to do zaproponowania, przypomną sobie o naszej stronie. Pytanie tylko, jak spośród tak wielu rozlicznych możliwości, zdecydować się na jedną, konkretną nazwę naszego przyszłego serwisu? Podpowiedzi poniżej.

Byt kobieta w kwiecistej bluzce

Nie bierz byle czego

Najgorsze, co może być to postawienie na pierwszą lepszą nazwę, która po prostu była pod ręką i akurat była wolna. Musisz wiedzieć, że domena ma być chociażby w minimalnym stopniu jakoś powiązana z charakterem prowadzonego przez Ciebie serwisu oraz typem produktów, jakie za jego pośrednictwem prezentujesz. Kolejna kwestia to pozytywna historia domeny. Popatrz na linki do niej kierujące, a także warto, abyś zgłębił jej losy – dowiedz się, co wcześniej znajdowało się pod adresem www, który Cię zainteresował. Jeżeli nie masz pomysłu na to, w jaki sposób nazwać swój świeżo tworzony portal, koniecznie skorzystaj z wirtualnych wyszukiwarek wolnych domen, jakie są zupełnie bezpłatne na oficjalnych stronach firmowych znanych marek proponujących w swym pakiecie usług między innymi rejestrację domen. Przykładem jednej z takich firm jest chociażby Hekko. Ponadto, wybierając sprawdzonego usługodawcę, bez problemu zyskasz wsparcie ze strony niezawodnego i doświadczonego personelu, które świadczy profesjonalną pomoc techniczną na każdym etapie – od doboru właściwej domeny, aż do momentu jej rejestracji.

Wiele możliwości

Pojęcie domena internetowa to na dziś dzień niesamowicie szeroki termin, ponieważ wyróżnia się rozległy podział dostępnych form nazewnictwa. Generalnie, warto wspomnieć o grupie tak zwanych domen najwyższego poziomu, czyli TLDs – top level domains. W obrębie tej kategorii domenowej dodatkowo wydziela się też podział na trzy kluczowe odłamy – domeny krajowe, generyczne oraz sponsorowane. Pierwsze z wyżej wspomnianych mają charakterystyczne zakończenia o zabarwieniu regionalnym, a więc przykładowo pl, de, ru. Drugie odznaczają się powszechnie znanymi końcówkami eu, com, net, czy org, a trzecie to zakończenia takie jak przykładowo aero, czy gov. Kolejna wielka grupa domenowa to natomiast domeny drugiego poziomu, czyli SLDs, a więc second level domains, jakie mają zakończenia typu net.pl, com.pl itd. W naszym kraju, za domenę poziomu najwyższego uznaje się adresy zakończone na pl. W obrębie krajowych nazewnictw w Polsce należy wyszczególnić domeny funkcjonalne oraz regionalne. Jedne odwołują się do branży, a drugie uwzględniają nazwy miejscowości.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

MZDiM

Psychiczne i fizyczne znęcanie w bytomskim MZDiM?

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich