W niedzielę Tour de Pologne w Bytomiu. Uwaga, będą utrudnienia

W najbliższą sobotę rozpoczyna się 76. edycja wyścigu kolarskiego Tour de Pologne. Po raz kolejny uczestnicy przejadą ulicami Bytomia. Niestety, w tym roku w naszym mieście nie będzie lotnej premii.

Byt IMG 8634

Tour de Pologne rozpocznie się w sobotę 3 sierpnia. Pierwszy etap odbędzie się w Krakowie, a już następnego dnia kolarze przeniosą się na Górny Śląsk. Drugi etap będzie szczególny dla bytomian, bo uczestnicy jadąc z Tarnowskich Gór do Katowic, przejadą ulicami naszego miasta.

Szacuje się, że zawodnicy wjadą do Bytomia około godziny 16.30. Trasa nie zmieniła się w porównaniu do ostatnich lat. Kolarze będą jechać kolejno: al. Jana Nowaka Jeziorańskiego, ul. Dworską, ul. Powstańców Śląskich, ul. Sandomierską, ul. Witczaka, ul. Matejki, ul. Piłsudskiego, ul. Kwietniewskiego, ul. Wrocławską, ul. Kolejową, Placem Wolskiego, ul. Łagiewnicką, ul. Świętochłowicką, ul. Świętego Piotra i ul. Tulipanów.

Niestety, w tym roku w naszym mieście nie będzie lotnej premii, która w poprzednich edycjach znajdowała się na placu Sobieskiego. Nie zabraknie jednak utrudnień drogowych, o których informuje Urząd Miasta.

W godzinach 14.30-17 wszystkie ulice, którymi będzie się poruszać peleton, zostaną wyłączone z użytku. Zmiany dotyczą także komunikacji miejskiej.

"Tymczasowy przystanek zostanie zlokalizowany przy ul. Tarnogórskiej dla autobusów nadjeżdżających z Miechowic do Centrum, które będą kursowały na skróconej trasie do ul. Tarnogórskiej, z przebiegiem ulicami: Wrocławską, Chrzanowskiego, Tarnogórską, Aleja Legionów, Olimpijską i Łużycką, jak również dla linii nadjeżdżających z kierunku Tarnowskich Gór z przejazdem ulicami: Strzelców Bytomskich, Chrzanowskiego, Tarnogórską i Aleją Legionów.

Nastąpi również skrócenie tras dla linii nadjeżdżających do Centrum od strony Bobrka i Szombierek, które będą dojeżdżać w ww. godzinach do Szybu Krystyna (dawniej Kopalni „Szombierki” – okolice marketu Kaufland)" - informuje bytomski magistrat.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski5 cross2014

Bytomski Cross Wiosenny

Czasy się zmieniają. Golfowe mistrzostwa w Bytomiu

Bytomski5 biepiastow

Bytomianie w Biegu Piastów

Dwa srebrne medale zostają w Bytomiu

Bytomski4 Polonia Bytom Ofensywa Raciborz

Koszykarze polonii wysoko wygrali

Bytomski2 pilka

Wygrana niebiesko-czerwonych i zielonych

Bytomski2 gajtkowski w szombrach

Krzysztof Gajtkowski w Szombierkach