Okna plastikowe – ciekawa alternatywa dla okien drewnianych

Stolarka okienna to jeden z najważniejszych elementów w każdym obiekcie, nie tylko mieszkalnym. Na rynku znajdujemy okna plastikowe, ale i drewniane. Te wykonane z tworzywa są wciąż chętniej wybierane, ale nie wpływa na to jedynie niższa cena zakupu. Jakie posiadają atuty?

Byt okna plastikowe domel

Okna plastikowe wykazują trwałość na długie lata użytkowania. Są przy tym komfortowe zarówno w użytkowaniu, jak i pielęgnacji. W przeciwieństwie do drewnianych odpowiedników, nie wymagają konserwacji i impregnacji. Jedynie okucia należy co jakiś czas konserwować, a poza tym pozostaje dbać o mycie szyb i ram okiennych, z zastosowaniem chemii domowej.

Plastikowe okna do domu, które estetyką przypominają drewniane? Dokładnie tak! Choć u większości z nas widnieją szyby w białych ramach, kolorystyka okleiny jest o wiele szersza. W firmach oferujących stolarkę okienną można znaleźć zarówno podstawową paletę kolorystyczną, jak i istnieje możliwość złożenia indywidualnego zamówienia. Ponadto stosuje się okleinę drewnopodobną, dzięki czemu uzyskiwana jest estetyka niczym w przypadku drewnianych okien. To krok w stronę spełnienia potrzeb mieszkańców obiektów o architekturze rustykalnej. Klasycznych domów lub tych, które budowane są w stylu dworków albo pałaców.

Dźwiękoszczelność czy termoizolacyjność to ważne parametry, ale i tutaj nie trzeba się martwić, bo najnowsze produkty, są w stanie zapewnić najwyższą jakość. Odpowiednio dobrane okna plastikowe chronią przed hałasami z zewnątrz, gwarantują ograniczenie ryzyka ucieczki ciepła, co z kolei wpływa na oszczędności.

Dlaczego warto udać się po okna do domu, do firmy https://domel.pl/? Ponieważ poza doświadczeniem, można liczyć na fachowe doradztwo, szeroki wybór modeli ze stolarki okiennej, a także okazję do spełnienia marzeń o indywidualnych projektach. Dostępne okna posiadają ponadto certyfikaty potwierdzające ich właściwości. Można dopasować ich kształt, stylistykę, dodatki, a także funkcjonalności, w zależności od potrzeb. Po prostu oferta szyta na miarę.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego