Wkład wodny do kominka. Wszystko, co musisz o nim wiedzieć

Kominek z płaszczem wodnym to jedno z popularnych rozwiązań, które wykorzystywane jest już w wielu polskich domach. Czy Ty również zastanawiasz się nad jego montażem u siebie w mieszkaniu. Wymieniasz stare rozwiązanie, a może kominek ogrzewający wodę będzie tym pierwszym w Twoim domu? W jednym i drugim przypadku przyda Ci się odrobina cennej wiedzy na ten temat. Oto co musisz wiedzieć, zanim zdecydujesz się na remont!

Byt aranzacja kominek z plaszczem wodnym

Wkład wodny – jaka instalacja?

Każdy, kto rozważa taki zakup, zapewne zastanawia się, czy konieczne będą zmiany w instalacji, przed montażem wkładu wodnego. A także, czy wymagane są tutaj jakieś specjalne systemy montażowe. Jak się okazuje, może być on montowany do tradycyjnej instalacji centralnego ogrzewania. Co więcej, zachowane są tutaj wszystkie pierwotne walory estetyczne i ekonomiczne tradycyjnego kominka.

Kominek z płaszczem wodnym – ważne informacje

Urządzenie to może samodzielnie ogrzać duże ilości wody, która wędruje do zbiornika z wodą użytkową, a także do kaloryferów. Z tego względu wkład taki jest bardziej funkcjonalny niż ten tradycyjny, niespełniający takiej funkcji. Ważną informacją jest ta, że aktualnie nie może być jedynym źródłem ogrzewania, ponieważ nie jest to zgodne z obowiązującym w naszym kraju prawem.

Jak się okazuje stosowanie kominka z płaszczem wodnym, jako ogrzewanie uzupełniające może znacząco obniżyć koszty ogrzewania. Dlaczego? Ponieważ drewno ciągle jeszcze zalicza się do jednego z najtańszych materiałów wykorzystanych do ogrzewania budynków. Kominek z płaszczem wodnym – to oszczędności!

Walory wizualne – za co kochamy wkłady?

Wśród zalet z pewnością nie można pominąć tego, że wkłady takie wyglądają równie dobrze, co modele tradycyjne. Bogaty wybór wkładów i szeroka oferta z katalogów, pozwolą na wybór czegoś, co pasuje zarówno do wnętrza tradycyjnego, jak i nowoczesnego. Rozwiązanie to przynosi wiele możliwości aranżacyjnych. Sprawdź, co aktualnie znajduje się wśród propozycji.

Nie tylko design – liczy się dbałość o naturę!

Wybrane modele kominków spełniają również wyśrubowane normy EKO DESIGN. Co to oznacza? Chodzi tutaj o ograniczenia związane z emisją pyłów, tlenku azotu i tlenku węgla. A konkretnie o Dyrektywę i Parlamentu Europejskiego i Rady 2009/125/WE, ROZPORZĄDZENIE KOMISJI (UE) 2015/1185 z dnia 24 kwietnia 2015 r. Wkłady zachwycają nie tylko znakomitym designem, ale też dbałością o nasze wspólne środowisko.

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym – wygoda to podstawa

Każdy, kto posiada taki kominek, może nim sterować w sposób intuicyjny, zautomatyzowany. Zapewniają to specjalne sterowniki. Pozwalają one na poprawną i jednoczesną obsługę różnych instalacji. Dzięki temu cały dom staje się o wiele bardziej funkcjonalny.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim