24 przedstawienia teatralne i koncerty. Można to zorganizować z budżetu obywatelskiego

8 przedstawień teatralnych, 14 koncertów i 200 warsztatów artystycznych, a także festiwal artystyczny i koncert finałowy - taki jest plan "Artystycznej Przystani Młodych" w Bytomiu. Projekt został zgłoszony i może zostać zrealizowany z budżetu obywatelskiego. - Dzieci i młodzież z całego Bytomia będą mieć możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych, teatralnych, plastycznych, kulinarnych, fotograficznych oraz tanecznych - tłumaczą pomysłodawcy.

Artystyczna Przystań Młodych

"Artystyczna Przystań Młodych" to projekt zgłoszony do tegorocznej (realizowanej w 2023 roku) edycji bytomskiego budżetu obywatelskiego, skierowany do dzieci i młodzieży z całego Bytomia.

- Celem nadrzędnym projektu "Artystyczna Przystań Młodych" jest zwiększenie bezpłatnej oferty edukacyjno-kulturalnej na terenie Bytomia, skierowanej do dzieci i młodzieży. Realizacja warsztatów odpowiada na potrzeby zgłaszane przez młodych mieszkańców miasta: stworzenia wspólnej płaszczyzny pracy i zabawy, wymiany umiejętności, budowania w otwartości na innych oraz wzmacniania postaw tolerancji w codziennym życiu - czytamy w opisie projektu.

Projekt "Artystyczna Przystań Młodych" zakłada realizację:

  • 8 przedstawień teatralnych prowadzonych przez profesjonalnych aktorów,
  • 16 koncertów prowadzonych przez profesjonalnych muzyków,
  • 32 warsztatów nauki gry na instrumentach perkusyjnych i strunowych,
  • 32 warsztatów teatralnych,
  • 32 warsztatów plastycznych,
  • 32 warsztatów szklanych,
  • 10 warsztatów kulinarnych,
  • 32 warsztatów fotograficznych,
  • 32 warsztatów tanecznych.
- Dzieci i młodzież z całego Bytomia będą mieć możliwość rozwijania swoich talentów muzycznych, teatralnych, plastycznych, kulinarnych, fotograficznych oraz tanecznych. Spotkania z mentorami mają za zadanie zainspirować i zmotywować uczestników do dalszego rozwoju artystycznego, wesprzeć i wzbogacić proces dydaktyczny związany z nauką artystyczną oraz wprowadzić wątki związane z funkcjonowaniem branży artystycznej - tłumaczą pomysłodawcy.

Poza przedstawieniami teatralnymi, koncertami i warsztatami, w planach jest także jednodniowy festiwal artystyczny oraz koncert wieńczący cały projekt.

Każde ze spotkań warsztatowych ma trwać dwie godziny. Całość ma zostać zrealizowana w miesiącach marzec-czerwiec i wrzesień-grudzień 2023 roku w kilku lokalizacjach: Spółdzielczym Klubie "Sezam" BSM, Spółdzielczym Klubie "Relaks" BSM oraz przy ul. Alojzjanów i Leopolda Staffa.

Szacowany koszt "Artystycznej Przystani Młodych" to 477 tys. złotych.

Gdzie i jak zagłosować?

Do tegorocznego głosowania w ramach bytomskiego budżetu obywatelskiego zakwalifikowały się 43 projekty: 10 o wartości od 500 tys. do 2 mln złotych i 33 o wartości do 500 tys. złotych.

- W głosowaniu mogą uczestniczyć wszyscy mieszkańcy Bytomia, którzy oświadczyli, że mieszkają na terenie miasta - tłumaczy Urząd Miejski w Bytomiu. - Głosowanie odbywa się drogą elektroniczną (...) Aby potwierdzić głos, w formularzu należy podać kod weryfikacyjny wysłany bezpłatnie SMS-em..

Szczegóły dotyczące głosowania, opisy wszystkich projektów i sam formularz można znaleźć TUTAJ. Magistrat czeka na głosy do piątku, 7 października, godz. 20.00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon