Chodził po mieście z amfetaminą

19-latek spacerował po ulicach Bytomia ze sporą ilością narkotyków w kieszeni. Pechowo trafił na patrol Policji i rozbudził jego czujność dziwnym zachowaniem.

Byt 39 573046

W piątek około godziny 20:00 chłopak szedł z dwoma innymi mężczyznami po ul. Mickiewicza, gdy zauważył ich patrol wywiadowców z Oddziału Prewencji Policji w Katowicach. Cała trójka na widok policjantów gwałtownie zmieniła kierunek marszu, po czym weszła do pustostanu.

Stróże prawa zdecydowali się sprawdzić z czego wynika ich dziwne zachowanie. Wylegitymowano podejrzanych mężczyzn, lecz w trakcie tej czynności jeden z nich bardzo się stresował i nerwowo wkładał ręce do kieszeni. Kiedy policjant zapytał go, czy ma przy sobie prawnie zabronione przedmioty, to 19-latek odwrócił wzrok unikając odpowiedzi.

Zaraz cała prawda wyszła na jaw, ponieważ okazało się, że w kieszeni znajduje się woreczek foliowy zawierający biały proszek. Po przebadaniu stwierdzono, że jest to amfetamina. Jej ilość była na tyle duża, że można z niej było przygotować ponad 300 działek dilerskich.

Chłopak został zatrzymany za posiadanie narkotyków i postawiono mu zarzut posiadania zabronionej substancji. 19-latek przyznał się do winy. Teraz grozi mu do 3 lat więzienia.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Bytom napad i kradzież

Bytom. Napastnik groził seniorowi bronią i ukradł samochód

Odpady szyby rycerskie

Mafia śmieciowa podrzuciła odpady. Miasto je uprzątnęło

Policja zatrzymała na autostradzie 41-latka

Spacer po autostradzie za... 2500 złotych

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Seria dewastacji i włamań do lokali gastronomicznych

39 677843

Elektryczność w służbie Policji

Byt robert mainski

ZAGINĄŁ Robert Maiński z Bytomia