Miasto sprzedaje atrakcyjne lokale użytkowe

Urząd Miejski w Bytomiu wystawił na sprzedaż dwa lokale w uliczkach po przeciwnych stronach Rynku. Jeden jest większy od drugiego o ponad 100 m2, ale różnica w cenie wynosi aż 733 tysiące złotych.

Byt jainty rycerska

Gmina stale prowadzi sprzedaż należących do niej nieruchomości; gruntów, budynków, ale też pojedynczych mieszkań i lokali użytkowych. Obecnie ogłoszonych jest blisko 30 przetargów. Przystąpić może do nich każdy. Warunkiem jest wpłacenie wadium i wypełnienie koniecznych formalności.

Wśród aktualnie oferowanych przez miasto lokali użytkowych szczególnie wyróżniają się dwie nieruchomości tego typu. Pierwszą z nich jest 63-metrowy lokal przy ulicy Rycerskiej 3/7. Ostatnio przez kilka lat działała w nim klimatyczna herbaciarnia. Ma on świetną lokalizację, gdyż od Rynku dzieli go zaledwie 20 metrów, zaś przy Rycerskiej znajduje się kilka popularnych knajpek. Lokal składa się z pięciu pomieszczeń i posiada witryny wychodzące wprost na ulicę, jednak jego stan techniczny wymaga poprawy. Miasto w ogłoszeniu zaleca wymianę instalacji elektrycznej, wodnej i kanalizacyjnej oraz wykonanie ogrzewania. Cena wywoławcza lokalu wynosi 67 000 zł (1 062 zł/m2). Przetarg odbędzie się 9 września br.

Drugim interesującym lokalem z oferty gminy jest dawny sklep z tkaninami przy ul. Jainty 24/15. Ten również posiada znakomitą lokalizację, gdyż mieści się w pięknej, secesyjnej kamienicy, niemal na wprost wejścia do Centrum Handlowego Agora, natomiast od Rynku dzieli go ok. 150 metrów. Jego największą część stanowi duża sala sprzedaży o powierzchni aż 103 m2, a pozostałych 6 pomieszczeń zaplecza ma ok. 59,53 m2. Do lokalu prowadzą dwa wejścia: jedno z ulicy, a drugie z ogólnodostępnego podwórza przy ul. Browarnianej. Stan techniczny nieruchomości jest zadowalający. Co ciekawe, w środku zachowała się ogromna mozaika z epoki PRL - jedyna taka istniejąca do dziś w Bytomiu. Cenę wywoławczą lokalu ustalono na 800 000 zł (4 835 zł/m2). Ze względu na wpis budynku do rejestru zabytków, wylicytowana kwota zostanie pomniejszona o 50%. Przetarg będzie miał miejsce 10 września br.

Więcej informacji o aktualnych przetargach na sprzedaż nieruchomości można znaleźć na stronie Urzędu Miejskiego w zakładce "Nieruchomości do zbycia".

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...