Przystań nad Brandką, a może wodny plac zabaw przy basenie?

Po kilku latach przerwy do Bytomia wraca Budżet Obywatelski. Trwa zbieranie pomysłów na inwestycje lub wydarzenia. Masz ciekawą propozycję? To przyjdź na spotkanie.

Byt wysepka na brandce

Zgodnie z nowymi przepisami miasta mają teraz obowiązek przeznaczania kwoty odpowiadającej połowie procenta swoich wydatków na Budżet Obywatelski. W związku z tym w Bytomiu mieszkańcy będą mogli zadecydować o przeznaczeniu aż 4 milionów złotych (dla porównania w poprzednich latach było to 2 mln zł).

Tegoroczny Budżet Obywatelski ma nowe zasady. Oprócz inwestycji można zgłaszać również propozycje organizacji wydarzeń. Aby tego dokonać należy zebrać przynajmniej 50 podpisów od innych bytomian, a następnie wypełnić prosty wniosek. Ten trzeba później dostarczyć do biura podawczego Urzędu Miejskiego przy ul. Parkowej 2 lub przekazać za pomocą systemu elektronicznego ePUAP/SEKAP. Termin na zgłoszenia mija 10 września, więc został już niecały miesiąc.

Po stwierdzeniu poprawności wniosków w dniach od 13 do 28 października odbędzie się elektroniczne i papierowe głosowanie na najlepsze propozycje. Tym razem będziemy głosować na projekty z całego miasta, ponieważ ze względów formalnych nie można było wprowadzić podziału na dzielnice, jak w poprzednich latach.

Osoby chcące złożyć swoją propozycję inwestycji lub wydarzenia do Budżetu Obywatelskiego mogą wziąć udział w spotkaniu, na którym dowiedzą się jak można to zrobić i jakie warunki należy spełnić. Ponadto będzie można również przedstawić swój pomysł i zebrać podpisy niezbędne do jego zgłoszenia. Spotkanie organizuje radny Paweł Winiarski w Biurze Promocji Bytomia przy Rynku 7 w poniedziałek 12 sierpnia o 16:00.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom Zderzenie tramwaju z samochodem osobowym

Zderzenie samochodu osobowego i tramwaju w Bytomiu

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

EC Szombierki / Piotr Grochowski

Arche zamierza wyremontować EC Szombierki w trzy lata

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?