Lubkrykanty – najpopularniejsze rodzaje żeli intymnych

Pojęcie „żel intymny” to obecnie bardzo szeroki termin, który odnosi się do rozległej grupy rozmaitych lubrykantów odznaczających się zróżnicowanymi właściwościami i przeznaczeniem. Poniżej przygotowaliśmy krótkie zestawienie najczęściej wybieranych produktów żelowych dostępnych na rynku, wzorując się na rozbudowanej ofercie znanego sklepu z akcesoriami erotycznymi- Venus.net.pl. Nim zakupisz, sprawdź, jaki rodzaj żelu będzie dla Ciebie odpowiedni.

Byt miejacasieparawsypialni

W zależności od składu

Biorąc pod uwagę substancje, z jakich lubkrykanty są robione, z pewnością konieczne jest wyszczególnienie dwóch głównych kategorii omawianych żeli intymnych, a mianowicie – na bazie wody oraz na bazie silikonu. Obie grupy produktowe mają swoje wyraźne plusy, jak i parę minusów. Te pierwsze są naturalne, zatem nie uczulą. Są przyjazne dla skóry, nie podrażnią i nie wywołują w zasadzie żadnych skutków ubocznych, nawet przy regularnym wykorzystywaniu podczas każdorazowego stosunku. Niestety, ich naturalność okazuje się w pewnych przypadkach ich wadą, ponieważ kobiety zmagające się z problemem nadmiernej suchości pochwy raczej nie są zadowolone z jakości tego typu wyrobów, traktując je prędzej jako kosmetyk aniżeli środek mający nawilżać w celach leczniczych. Drugie z wyżej wspomnianych lubrykantów, czyli preparaty na bazie silikonu, są dużo mocniej nawilżające, zapewniając o wiele lepszy poślizg, jednak ciężko jest je zmyć, a także u niektórych uczulonych na silikon mogą wywoływać reakcje alergiczne. Przy zbyt dużej ilości nałożonej zwłaszcza na narządy rodne kobiet, wnikają w zakamarki pochwy, a to przyczynia się nierzadko do powstawania różnych niebezpiecznych dla zdrowia infekcji. Co więcej, warto wiedzieć, ze żele intymne oparte w swym składzie na silikonie nie są przeznaczone do użytkowania jednocześnie z gadżetami erotycznymi. Nieco inną kategorią lubkrykantów okazują się natomiast produkty smakowe i zapachowe, jakie mogą być spożywane, oczywiście w niewielkich ilościach, bez jakichkolwiek szkód dla organizmu. Posiadają barwniki, przez co są kolorowe oraz ładnie pachną.

Na specjalne potrzeby

Bardziej wybredni konsumenci sklepów z akcesoriami erotycznymi typu wspomniany już wyżej serwis Venus, mogą liczyć nie tylko na standardowe nawilżacze, ale także na nieco bardziej „specjalistyczne” żele intymne, które mają konkretne przeznaczenie. Przykładem są między innymi lubrykanty stymulujące o właściwościach rozgrzewających, chłodzących, powodujących delikatne mrowienie skóry itd. Wszystko to po to, żeby zwiększyć doznania w łóżku oraz bardziej pobudzić narządy płciowe. Skóra w rejonie okolic intymnych, pokryta nawet niewielką ilością stymulującego żelu, staje się bardziej wrażliwa na wszelkiego typu bodźce, więc łatwiej jest osiągnąć orgazm. Do szczególnej grupy lubkrykantów zaliczyć należy także te wspomagające zapłodnienie – mają specjalnie opracowany skład, który zwiększa ruchliwość plemników oraz wydłuża ich żywotność. Przeważnie chodzi o zawartość jonów magnezu oraz wapnia. Do erotycznej gry wstępnej, w tym na przykład dodającego pikanterii masażu miejsc intymnych warto natomiast wybierać lubrykanty 2 w 1, które zarówno nawilżają, jak i wzbogacone o zapach i smak, odpowiednio stymulują.

Materiały Partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT