Noś się po bytomsku. Kolejne koszulki w sprzedaży

Słynąca z garniturów marka Bytom wzbogaciła swoją ofertę o nowe wzory t-shirtów z miejskimi motywami. Teraz do wyboru jest już 5 różnych nadruków.

Byt koszulki bytom sa

Bytom jest jedną z najsłynniejszych polskich marek odzieży męskiej. Jej historia sięga 1945 roku i od tego czasu ubrania z metką "Bytom" założyły cale pokolenia Polaków. Choć dziś firma nie produkuje już garniturów w naszym mieście, to ze względu na swoją nazwę wciąż jest z nim kojarzona.

Rok temu Bytom S.A. zaangażował artystów do udziału w konkursie na wzory przedstawiające nazwy ośmiu polskich miast: Bytomia, Gdańska, Katowic, Krakowa, Łodzi, Poznania, Wrocławia i Szczecina. Projekty oceniało jury w składzie: Zbigniew Rogalski - artysta wizualny, Michał Kaczyński - współzałożyciel Galerii Raster w Warszawie oraz Michał Wójcik i Anna Paczkowska reprezentujący spółkę Bytom.

W sumie zgłoszono kilkaset prac. Spośród nich nagrodzono osiem wzorów, z których następnie stworzono artystyczną kolekcję t-shirtów. Projekt przedstawiający nazwę miasta Bytom przygotowała Katarzyna Jerzyk. Autorka nałożyła różne kształty w kilku kolorach, co w efekcie utworzyło napis. W konkursie wyróżniono też serię projektów Łukasza Dukowicza wykorzystujących nowoczesną typografię.

Teraz marka rozbudowała swoją kolekcję koszulek z napisem Bytom. W sprzedaży pojawiły się trzy nowe wzory z kolorowym liternictwem. Jeden z nich stworzono w ramach limitowanej kolekcji powstałej z okazji setnej rocznicy założenia szkoły Bauhausu, która wywarła ogromny wpływ na architekturę dwudziestolecia międzywojennego.

Koszulki Bytomia są dostępne w cenach od 29,90 zł do 99 zl w sklepie internetowym marki.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Projekt bez tytułu 6

Zmienia się właściciel elektrociepłowni Szombierki

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Bytom. Urząd Miejski

Bytom drugi od końca w Rankingu Gmin Województwa Śląskiego