Pozbywał się odpadów. Przyłapała go fotopułapka

Złapany na fotopułapkę: Pewien kierowca chciał pozbyć się poremontowych odpadów. Zamiast zamówić kontener na śmieci lub zawieść je do PSZOKu, postanowił porzucić je w niedozwolonym miejscu. Nie spodziewał się jednak, że zostanie przyłapany na gorącym uczynku przez straż miejską.

Byt zdjecie z fotopulapki

Kierowca BMW przyjechał na teren poprzemysłowy w Karbiu, lecz nie zamierzał podziwiać wątpliwych uroków tamtejszej fauny i flory. Uknuł plan zakładający pozostawienie tam swoich śmieci. Przeliczył się jednak, a jego poczynaniom przyglądali się strażnicy miejscy, którzy zatrzymali go podczas wysypywania odpadów.

Mężczyzna nie miał pojęcia, że miejsce, w którym chciał porzucić, a następnie spalić śmieci, wyposażone jest w fotopułapkę. Jak informuje bytomski magistrat, dyżurny straży miejskiej, obserwując poczynania podejrzanego powiadomił patrol, a mundurowi natychmiast udali się na miejsce zdarzenia. Udało im się przyłapać mężczyznę na gorącym uczynku. Został on ukarany mandatami za zaśmiecenie terenu oraz niedostosowanie się do przepisów drogowych zakazujących ruchu w tym rejonie. Otrzymał także nakaz posprzątania swoich śmieci oraz przekazane ich firmie, która zajmuje się utylizacją tego typu odpadów.

Interwencja ta pokazała, że kamery typu „las”, są cenną pomocą w walce z procederem nielegalnego wysypywania śmieci. Warto dodać, że to nie pierwszy incydent związany z wyrzucaniem odpadów w tym miejscu. Niedawno, udało się tutaj zatrzymać ciężarówkę przewożącą 18-tonowy materiał ropopochodny.

Co robić z odpadami, które powstają po remoncie domu czy mieszkania?

Odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z nieruchomości zamieszkałych, mieszkańcy Bytomia, którzy złożyli w Urzędzie Miejskim deklarację i wnoszą do gminy opłatę za gospodarowanie odpadami komunalnymi mogą bezpłatnie oddać w Punkcie Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zlokalizowanym przy Al. Jana Pawła II 10 w godzinach pracy składowiska w godzinach pracy składowiska. Jeżeli odpadów jest dużo, bądź nie możemy samodzielnie ich przewieźć w odpowiednie miejsce należy zamówić kontener o pojemności: 3, 5 lub 7 metrów sześciennych, albo też bigbag, czyli dużą torbę na gruz.

fot. Straż Miejska Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Odpady szyby rycerskie

Mafia śmieciowa podrzuciła odpady. Miasto je uprzątnęło

Policja zatrzymała na autostradzie 41-latka

Spacer po autostradzie za... 2500 złotych

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Seria dewastacji i włamań do lokali gastronomicznych

39 677843

Elektryczność w służbie Policji

Byt robert mainski

ZAGINĄŁ Robert Maiński z Bytomia

Byt 174087934 199595191718003 6206107919792424593 n

Z ostatniej chwili: Atak nożownika w Bytomiu....