Policja złapała mordercę, który 19 lat temu zabił w Bytomiu

Morderca z pewnością myślał, że już nigdy nie odpowie za morderstwo, którego dokonał 19 lat temu. Sprawą jednak zajęło się policyjne "Archiwum X" i ustaliło, kto zabił kobietę w 2000 roku w Bytomiu.

Byt 35 575762

19 lat temu bytomska policja otrzymała zgłoszenie o odnalezieniu zwłok kobiety w jednym z mieszkań na terenie naszego miasta. Ofiarą była 65-latka. W trakcie sekcji zwłok ustalono, że morderca ją udusił. Niestety, zebrane wówczas dowody nie pozwoliły ustalić sprawcy. Ostatecznie sprawę umorzono.

Morderca z pewnością poczuł się bezkarny, bo kolejne lata mijały, a nic nie wskazywało na to, że zostanie odnaleziony. Na szczęście w policji działa tzw. "Archiwum X". To grupa najlepszych policjantów, którzy wracają do niewyjaśnionych zabójstw sprzed lat. Dzięki nowoczesnym technologiom często udaje im się dotrzeć do sprawcy.

Tak właśnie było tym razem. Najpierw przeanalizowana akta ze śledztwa. Następnie przekazano materiał dowodowy do laboratorium. Dzięki temu udało się dotrzeć do 47-letniego mężczyzny, który mieszka niedaleko Gliwic. Zebrane materiały wskazują, że to on udusił bytomiankę w 2000 roku. Teraz grozi mu za to dożywocie.

fot. KWP Katowice

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Wandale maria hilf

Idioci, którzy zdewastowali kapliczkę zostali złapani

Seria włamań do bytomskich lokali gastronomicznych

Bytomski włamywacz zatrzymany

Kluczyki alkohol

Miał prawie 5 promili i prowadził auto

Powalone drzewo

Intensywne opady deszczu w mieście

Byt samochod na torach1

Pijany kierowca dachował i zablokował ruch...

Byt 39 648704

Kronika Policyjna: 15 marca [przegląd]