Piłka nożna: wszyscy już walczą o ligowe punkty

Za nami pierwszy weekend, w którym grały wszystkie bytomskie kluby piłkarskie. Pięć z nich dopisało do swojego konta po trzy punkty.

Polonia Bytom po rozczarowującym początku sezonu zaczyna łapać niezwykle cenne punkty w III lidze. W sobotę niebiesko-czerwoni udali się do pobliskiego Zabrza, na mecz z rezerwą Górnika, którego "jedynka" gra w PKO Ekstraklasie. Drugi raz z rzędu udało się wywalczyć komplet punktów.

Łatwo jednak nie było, bo zabrzanie nie są drużyną z przypadku. Decydujący był gol Krzysztofa Hałgasa strzelony w 55. minucie. Górnik przede wszystkim w samej końcówce odważniej zaatakował podopiecznych Kamila Rakoczego, ale ci zachowali chłodną głowę i zdołali utrzymać jednobramkowe prowadzenie. Polonia z sześcioma punktami zajmuje siódme miejsce, a za tydzień zmierzy się z Piastem Żmigród.

W IV lidze trzy mecze rozegrały już Szombierki Bytom, które nie ukrywają, że chcą powalczyć o awans do wyższej klasy rozgrywkowej. Na razie "Zieloni" jeszcze nie przegrali, a w sobotę na własnym stadionie ograli Unię Dąbrowa Górnicza 3:1. W pierwszej połowie gole strzelili Roman Terbalyan oraz Tomasz Balul, a po przerwie bramkę dołożył Kamil Moritz. Bytomianie z siedmioma punktami zajmują drugie miejsce.

Rozpędu nabierają także rozgrywki ligi okręgowej, gdzie występuje Silesia Miechowice. Po dwóch porażkach dopiero w sobotę klub z Dzierżonia wywalczył pierwsze trzy punkty. Udało się to w wyjazdowym starciu z Sokołem Orzech po golach w drugiej połowie Radosława Sticha, Marka Sukera oraz Krystiana Kasprzyckiego.

Dopiero w minioną sobotę rozpoczęły się nowe sezony w A i B klasie. W wyższej lidze dobrze wystartował Rozbark Bytom, który na wyjeździe pokonał LKS Żyglin 3:1. Autorami bramek byli Kamil Maj, Łukasz Jentrzok oraz Michał Bednarz. Tempo Stolarzowice natomiast przegrało aż 1:5 z Iskrą Połomia, a honorowego gola strzelił Denis Deptała.

W klasie B, która została podzielona na dwie grupy, z dobrej strony pokazało się Rodło Górniki (druga grupa). Drużyna z obrzeży miasta rozbiła na wyjeździe Orła Koty 4:1. Do bramki trafiali Mateusz Haraziński, Adam Osmańczyk, Bartłomiej Pietras i Grzegorz Zieliński. Nadzieja Bytom (pierwsza grupa) rozpoczęła od porażki z Piastem Ożarowice 1:2, a gola dla bytomian strzelił Bartosz Dzionsko.