PKO Bytomski Półmaraton. Pobiegnij i wygraj samochód

Organizatorzy liczą, że w tym roku na starcie pojawi się ponad tysiąc uczestników. Bytomski Półmaraton wyrósł na jedną z największych tego typu imprez biegowych w kraju.

Byt konferencja prasowa polmaratonu bytomskiego

Bytomski Półmaraton to coroczna impreza biegowa, która z każdą edycją cieszy się coraz większym zainteresowaniem. W tym roku impreza odbędzie się w sobotę 14 września o godzinie 10. Uczestnicy wystartują z parkingu Centrum Handlowego Atrium Plejada, a następnie wyruszą w trasę, liczącą 10,5 km.

Organizatorzy podczas konferencji prasowej pochwalili się, że już ponad 800 zawodników zgłosiło się do zawodów. Wszyscy jednak liczą, że uda się przekroczyć granicę tysiąca. To możliwe, bo zapisy trwają do 12 września i można ich dokonywać na stronie www.bytomskipolmaraton.pl.

Na uczestników będą czekać cztery konkurencje. Pierwsza to bieg na niespełna 22 km (biegacze zrobią dwa okrążenia trasy). Osoby nieczujące się na siłach mogą wybrać dystans 10,5 km lub 5 km (nie będzie on klasyfikowany). Będą także zawody w nordic walking (10,5 km).

Wśród wszystkich uczestników zostanie rozlosowana nagroda w postaci samochodu. Dla najlepszych w licznych klasyfikacjach będą także czekać nagrody finansowe i puchary. Dodatkową motywacją będzie fakt, że każdy biegacz przyczyni się do zebrania pieniędzy na rzecz Kingi i Mateusza. To rodzeństwo z Bytomia, które walczy z chorobą genetyczną.

Rosnący prestiż Bytomskiego Maratonu potwierdza fakt, że w tym roku sponsorem tytularnym jedenastej edycji będzie PKO Bank Polski.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

D4 N 1443 kopia

Nowy trener w Szombierkach

Nikolas pawlik boks bytom

Pięściarz z Bytomia wicemistrzem Europy!

Hokeiści Polonii Bytom zakończyli sezon zasadniczy w MHL

Przebudzenie na koniec sezonu. Teraz czas na play-off!

Portale Obszar roboczy 1

Wotore 4. W Katowicach będą się bić na gołe pięści

D4 N0916 kopia1

Falkowska wyjechała z Bytomia z pokaźnym czekiem

Turniej eliminacyjny, Zabrze

Wielki finał turnieju na Stadionie Śląskim

Byt d DSC 4683

Judocy opanowali Bytom. Przyjechało ich prawie...