Moc pierwszego wrażenia – dlaczego firmowa recepcja jest tak ważna?

Byt kobieta w biurze

Pierwsze wrażenie jest najważniejsze – zasada ta dotyczy nie tylko relacji międzyludzkich, ale również tego, jak postrzegamy różne firmy. Dlatego właśnie tak istotne jest stworzenie w siedzibie przedsiębiorstwa przyjaznej i atrakcyjnej wizualnie recepcji, która godnie przywita gości, pracowników i potencjalnych partnerów.

Wejście do recepcji to chwila, w której nasz potencjalny klient bądź partner wyrabia sobie zdanie o naszej firmie. O tym, jak istotne jest pierwsze wrażenie, świadczą różne statystyki i badania: Przykładowo w jednym z nich aż 84% ankietowanych specjalistów od nieruchomości przyznało, że to właśnie kilka pierwszych chwil w nowym budynku jest dla nich najistotniejsze. Przyjrzymy się zatem, jakie korzyści przynosi firmie dobrze zaplanowana przestrzeń recepcji oraz na jakie elementy warto zwracać uwagę przy jej planowaniu.

Firmowa wizytówka

Przestrzeń recepcji to przede wszystkim znakomita okazja, by przekazać przekraczającej jej progi osobie podstawowe informacje na temat wartości cenionych przez firmę oraz jej podejścia do biznesu. Elegancka i schludna recepcja w przypadku kancelarii prawnej umocni klienta umocni wiarę klienta w profesjonalne podejście danej agencji, podczas gdy ekspresywna i nietuzinkowa przestrzeń agencji wzornictwa zasugeruje, że jej grafikom zdecydowanie nie brakuje pomysłów. Na ciekawej, dobrze wyposażonej recepcji zyskują również pracownicy, którzy otrzymują na początku dnia zastrzyk energii oraz motywacji do pracy.

Przestrzeń uniwersalna

Przy organizowaniu wyposażenia recepcji warto mieć na uwadze jej uniwersalność – do tego miejsca codziennie trafiają zarówno pracownicy, jak i potencjalni klienci i partnerzy. Każdy z nich spędzi w niej inną ilość czasu: Dla jednej osoby mogą być to trzy minuty niezbędne do wpisania się na listę pracowniczą i przejście dalej, podczas gdy inna spędzi całą godzinę, oczekując na kilka ważnych spotkań oraz nawiązując nowe znajomości. Dlatego tak ważny jest komfort, który można zapewnić przez postawienie kilku stolików oraz wygodnych sof i kanap. Istotne jest też umieszczenie widocznego zbiornika z wodą, zwłaszcza podczas upalnych letnich miesięcy. Nie mniej ważna od komfortu jest estetyka, a co za tym idzie – elementy takie jak ciepłe, naturalne oświetlenie oraz kojąca oko roślinność. Gdzie zatem można zdobyć wyposażenie, które umożliwi stworzenie recepcji nie tylko wygodnej, ale i estetycznej?

Wyposażenie na poziomie

Poszukując wysokiej jakości wyposażenia do recepcji bądź poczekalni, warto zapoznać się z ofertą tak wyspecjalizowanych sklepów, takich jak AJ Produkty. W ich asortymencie można znaleźć między innymi takie interesujące wyroby jak sofy z ekranami dźwiękochłonnymi. To idealne rozwiązanie dla głośniejszych, bardziej ruchliwych recepcji, które umożliwia gościom spokojne oczekiwanie na spotkanie czy też niezakłóconą biurowym szumem pracę na laptopie. W cichszych poczekalniach sprawdzą się z kolei takie miejsca do siedzenia jak wytrzymałe sofy NEO, przystosowane do intensywnego, wieloletniego zużycia, czy też skórzane fotele klubowe zapewniające klientom wygodny wypoczynek w lekko luksusowej estetyce. Nie brakuje również stolików – warto zwrócić uwagę między innymi na stolik kawowy PENNY wyposażony w półkę na prasę dla znudzonych gości. Warto również mieć na uwadze liczny asortyment sztucznej zieleni, której obecność korzystnie wpływa na samopoczucie osób przebywających w recepcji.

Recepcja, która przykuwa oko ciekawą estetyką oraz zapewnia komfort oczekującym w niej gościom, to nieodzowny element każdej dbającej o dobry wizerunek firmy. Starając się o znakomite pierwsze wrażenie, przedsiębiorstwo kładzie bowiem podwaliny pod dalszą owocną współpracę. Stworzenie atrakcyjnej przestrzeni ułatwiają sklepy takie jak AJ Produkty, posiadające szeroką ofertę mebli oraz wyposażenia zaprojektowanego specjalnie na potrzeby nowoczesnej recepcji czy poczekalni.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...