Piłka nożna: Polonia Bytom ukarana walkowerem w Pucharze Polski

Polonia Bytom na boisku wygrała z Czarnymi Kozłowa Góra 4:1. Dwa tygodnie później Podokręg Bytom ukarał niebiesko-czerwonych walkowerem za występ nieuprawnionego zawodnika.

Polonia Bytom przystąpiła do okręgowego Pucharu Polski, który jest pierwszym etapem eliminacji do szczebla centralnego tych rozgrywek. Beniaminek III ligi w I rundzie był rozstawiony, przez co wylosował Czarnych Kozłowa Góra, którzy od tego sezonu grają w lidze okręgowej.

Bytomianie nie wystawili najmocniejszego składu, ale i tak gładko zapewnili sobie awans do następnej rundy. Po golach Patryka Stefańskiego, Dominika Koniecznego, Jakuba Belicy i Jonasza Madeja podopieczni Kamila Rakoczego wygrali 4:1.

W II rundzie Polonia miała się zmierzyć z Rodłem Górniki. Tak jednak się nie stanie, bo po dwóch tygodniach Podokręg Bytom ukarał niebiesko-czerwonych walkowerem.

"Komisja ds. Rozgrywek zweryfikowała rozegrane zawody 1.rundy Pucharu Polski pomiędzy zespołami DKS Czarni Kozłowa Góra - Bytomski Sport Polonia Bytom (na boisku 1:4) z dnia 14.08.2019 jako WO 3:0, 3 punkty na korzyść DKS Czarni Kozłowa Góra. W drużynie Bytomski Sport Polonia Bytom wystąpił zawodnik nieuprawniony do w/w meczu - Stefański Patryk" - czytamy w oficjalnym komunikacie.

W ten sposób zakończyła się przygoda Polonii w okręgowym Pucharze Polski. Teraz bytomianom pozostała jedynie walka o punkty w III lidze.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt polonia krzywy domek

II liga: Polonia już prawie na dnie. FIFA może...

Byt 3p19f063o1u1d4846pqk319jc1c7q5

Nie żyje Henryk Kempny, wielka legenda Polonii...

Byt basen zso1

Bytomskie baseny się marnują [ZDJĘCIA]

Byt pilka

Sprintem przez niższe ligi: rezerwa Polonii w...

Byt p19rf1t3ih855106m1is85k9ih53

Poćwicz w parku!

KK Polonia Bytom - Górnik Wałbrzych 95:88 w...

Byt hokej pb

Hokej: Polonia gromi po świetnym meczu