Blikiem za parkowanie w Bytomiu

Nie będzie trzeba już mieć ze sobą drobniaków, aby zapłacić w automatach parkingowych. Urządzenia stojące przy bytomskich ulicach wkrótce będą mogły pobierać opłaty za pomocą kart zbliżeniowych i systemu Blik.

Byt parkomat na ulicy w bytomiu

Jeszcze do niedawna bytomskie parkomaty były istną zmorą dla kierowców. Notorycznie się zawieszały, a ekrany dotykowe nie reagowały na polecenia, przez co proces płatności bywał czasem niemożliwy. Na szczęście to już sie zmieniło, bowiem urządzenia przeszły modernizację, dzięki której zaczęły płynniej działać i zyskały nowy interfejs systemu.

Teraz czeka je kolejne unowocześnienie. Radni na sierpniowej sesji zadecydowali o poszerzeniu dostępnych możliwości płacenia za postój w Strefie Płatnego Parkowania o płatności kartami zbliżeniowymi. - Po wejściu uchwały w życie rozpoczną się testy produkcyjne w pierwszych dwóch parkomatach - powiedział Paweł Wittich, zastępca dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Mostów.

Jeśli testy się powiodą, to płatności zbliżeniowe zostaną wdrożone na przełomie 2019 i 2020 roku. Kierowcy będą mogli wówczas płacić za postój kartami Visa, Mastercard, jak również za pomocą polskiego systemu płatności mobilnych Blik. Modernizacja automatów będzie kosztować 59 tys. zł.

Obecnie za parkowanie można płacić monetami oraz przy użyciu Śląskiej Karty Usług Publicznych. Ta druga opcja jest jednak znacznie rzadziej wykorzystywana. Zamiast tego kierowcy częściej korzystają z usługi Skycash pozwalającej regulować opłaty w bytomskiej SPP za pomocą aplikacji mobilnej na telefony komórkowe z systemami Android i iOS.

Przypominamy, że opłaty za parkowanie obowiązują wyłącznie w dni robocze w godzinach od 9:00 do 17:00. Poza tymi godzinami oraz w weekendy postój w strefie jest darmowy.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Mapa S11

S11 polepszy komunikację Bytomia z miastami ościennymi

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!