Jechała pod wpływem alkoholu i wywróciła auto na dach

W czwartkowy wieczór na ulicy Modrzewskiego w Szombierkach doszło do groźnej kolizji drogowej. Kobieta kierująca audi straciła panowanie nad pojazdem, najechała na słup oświetleniowy, a następnie dachowała.

Byt 39 576725 g

Do zdarzenia doszło na mokrej nawierzchni. Można byłoby zatem podejrzewać, że przyczyną były złe warunki panujące na drodze. Jednakże, po przebadaniu bytomianki alkomatem, okazało się, że ma ponad promil alkoholu w organizmie. Jak informuje oficer prasowy bytomskiej komendy, kobieta uniknęła poważnych obrażeń.

- Uderzenie było tak silne, że zniszczeniu uległ fundament, na którym stał słup - komentuje jeden z kierowców, przejeżdżających w okolicy ul. Modrzewskiego niedługo po zdarzeniu.

Ruch został zatamowany, a kierowcy korzystali z objazdu. Utrudnienia na drodze wojewódzkiej nr 925 trwały ponad godzinę. Okoliczności kolizji wyjaśnią bytomscy śledczy. 41-latka straciła prawo jazdy, ale to nie wszystko, ponieważ konsekwencje niefrasobliwości mogą być dużo poważniejsze. Grozi jej nawet do dwóch lat pozbawienia wolności, a o jej dalszym losie zdecyduje sąd.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt tramwaj siemianowicka

Tramwaje wypadły z torów

Byt kmpbytom szyld

Komenda Policji już nie szpeci [ZDJĘCIA]

Byt 39 314446

Kronika Policyjna: 16 listopada [przegląd]

Byt 39 298149

Kronika Policyjna: 3 sierpnia [przegląd]

Byt musialika

Pożar na Musialika. Nie żyje jedna osoba

Kronika Policyjna: [przegląd] 17 listopada