Twoje dziecko też może zostać Gigantem Programowania!

Dziś już nawet pralki i lodówki potrafią wysyłać do nas e-maile, a w wielu domach roboty sprzątają podłogi i myją okna. W Bytomiu rozpoczyna właśnie działalność szkoła Giganci Programowania, która wyjaśni najmłodszym jak działają nowoczesne urządzenia oraz nauczy jak się z nimi "dogadać".

Byt narozna kamienica przy rynku w bytomiu

Gdzie się nie obejrzeć, tam kryją się komputery. Technologia całkowicie zdominowała nasze życie. Coraz mniej urządzeń codziennego użytku jest jeszcze analogowych. Konsumenci współcześnie oczekują, że domowe sprzęty będą z nimi "rozmawiać". W niektórych przypadkach można rozumieć to dosłownie, ponieważ z asystentami głosowymi Google, czy Alexa można śmiało prowadzić dialog. Po zsynchronizowaniu ich z innymi inteligentnymi sprzętami, da się nimi sterować poprzez wydawanie poleceń głosowych.

W zrozumieniu współczesnej technologii od lat pomagają dzieciom i młodzieży Giganci Programowania , czyli ogólnopolska sieć placówek kształcąca młodych ludzi w zakresie tworzenia stron internetowych, aplikacji mobilnych, a nawet gier komputerowych. - Nauka programowania jest inwestycją w przyszłość swoich dzieci. Dzięki niej zyskują poszukiwane kompetencje na rynku pracy, a także rozwijają umiejętność logicznego myślenia, co pomaga im w nauce innych przedmiotów - mówi Daniel Skuza z bytomskiego oddziału Gigantów Programowania.

https://www.youtube.com/watch?v=aZTIXuEIAWE

We wrześniu tuż przy Rynku rozpoczyna działalność bytomska placówka GP. Sala wykładowa została ulokowana na pierwszym piętrze kamienicy przy ul. Podgórnej 9. Wewnątrz znalazły się profesjonalne stanowiska z komputerami i ekranem projekcyjnym. - Kursantów będą uczyć osoby zawodowo zajmujące się programowaniem, które posiadają nie tylko wiedzę teoretyczną, ale przede wszystkim praktyczną - powiedział Daniel Skuza. Nauka w bytomskim oddziale Gigantów Programowania będzie łączyć się z zabawą. - Dzieci na naszych zajęciach będą np. tworzyć własne gry, poznając przy tym tajniki programowania - wyjaśnia Skuza.

Właśnie trwają zapisy na pierwszy semestr. Oferta Gigantów Programowania jest przeznaczona dla uczniów w wieku od 7 do 18 lat. Kursanci będą uczyć się w swoich grupach wiekowych, do których będzie odpowiednio przystosowany program nauczania. Lista wszystkich dostępnych zajęć oraz formularz zgłoszeniowy są dostępne pod tym linkiem . Więcej informacji można znaleźć na facebookowej stronie bytomskiego oddziału GP oraz pod numerem telefonu 536 202 208.

giganci programowania bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

BPK wodomierz 264x160 3

Zabezpiecz wodomierz i wewnętrzną instalację wodociągową!

Jak sfinansować zakup mieszkania? Nie tylko kredyt hipoteczny!

Jak sfinansować zakup mieszkania?

Historia nie musi być nudna dla młodzieży. Przykład? Śląskie Centrum Wolności i Solidarności

Historia nie musi być nudna dla młodzieży

Kobylinski

Lech Wałęsa gościem Pawła Kobylińskiego

Mamo, przyjdź na kawę. Agora Bytom przygotowuje akcję promocyjną z okazji Dnia Matki

Agora Bytom: Akcja promocyjna z okazji Dnia Matki!

Inwestycje mieszkaniowe slask

Topowe inwestycje mieszkaniowe na Śląsku

BPK Sp. z o.o. zabezpieczyło rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy

BPK zabezpieczyło rurociągi w rejonie zapożarowanej hałdy