Rycerze osiedlili się w parku [ZDJĘCIA]

Park Kachla na dwa dni zamienił się w średniowieczną osadę. Zasiedlili ją rycerze w lśniących zbrojach i damy w pięknych sukniach. Wielkie tłumy bytomian przybyły zobaczyć to na własne oczy.

Byt bytomski jarmark sredniowieczny

Tegoroczny Bytomski Jarmark Średniowieczny odbył się w miniony weekend. Wydarzenie nawiązywało do roku 1430, gdy pod murami naszego miasta stanęła husycka armia. Uczestnicy imprezy mieli okazję zobaczyć m.in. pokazową bitwę, w trakcie której użyto prawdziwych armat. W programie znalazły się również pojedynki na miecz i tarcze oraz pełnokontaktowe Walki Drużyn Rycerskich przy wykorzystaniu różnorodnej broni. Poziom starć był bardzo wysoki, ponieważ do Bytomia przyjechali medaliści Mistrzostw Polski i Mistrzostw Świata.

Galeria zdjęć:

{gallery}galerie-news/2019/09/jarmark-sredniowieczny{/gallery}

W trakcie jarmarku nie mogło zabraknąć atrakcji kulturalnych. Odbyły się m.in. pokaz Fire Show z żywym ogniem, spektakl średniowieczny "Za siedmioma wiekami" Teatru Trójkąt oraz koncert muzyki dawnej i występ folkowo-metalowego zespołu Castle Dreams. Oprócz tego można było też podziwiać pokazy jazdy konnej i sokolników. Dzieci natomiast ciągnęły do historycznych kramów ze stoiskami rzemieślników.

Bytomski Jarmark Średniowieczny zorganizowały wspólnie stowarzyszenie Leo Corde i Bytomskie Centrum Kultury. Sponsorem głównym wydarzenia była firma Węglokoks-Kraj oraz marka Skarbek.

fot. Ewa Zielińska / Zawe.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

We wrocławskim A2 Centrum Koncertowym odbył się jeden z ostatnich występów Kat Roman Kostrzewski jpg

Awantura o koncert w hołdzie dla Romana Kostrzewskiego

Geschichte2

Techno wraca do starej Poczty

Impreza techno odbędzie się w zabytkowym gmachu poczty

Impreza techno w gmachu zabytkowej bytomskiej poczty

Byt oliwka

Piknik charytatywny dla Oliwki Hyla w niedzielę...

Byt kolej waskotorowa

Wąskotorówka przestała jeździć? Nic z tych rzeczy!

Byt ustawianie schronu

7-tonowy zabytek stanął przy ProFort Centrum w...

Byt opera malowanie21

Opera Śląska przygotowała konkurs „Opera moich...