Piłeś? Sprawdź, czy możesz jechać. Bytomska policja otrzymała alkomaty

Dwanaście alkomatów przekazano bytomskim komisariatom. Jeden z nich jest samoobsługowy i kontrola odbywa się bez policjanta. Warto zrobić sobie test trzeźwości, gdy mamy za sobą imprezę i zamierzamy prowadzić auto.

Byt 39 577050

Pijani kierowcy cały czas są zmorą na naszych drogach. Często w ręce policji wpadają osoby, które imprezowały dzień wcześniej. Kierowcy wydawało się, że już wytrzeźwiał, ale badanie policyjnym alkomatem pokazało coś zupełnie innego. Takich sytuacji można by uniknąć, sprawdzając stan trzeźwości na własną rękę przed wejściem do samochodu.

Teraz będzie to łatwiejsze, bo bytomskie komisariaty otrzymały od Centrum Przeciwdziałania Uzależnieniom dwanaście nowoczesnych alkomatów. Znaleźć je można w pięciu placówkach, które znajdują się przy ul. Stolarzowickiej 35, ul, Chrzanowskiego 1a, ul. Rostka 14, ul. Zabrzańskiej 91 i pl. Żeromskiego 8.

W komendzie przy ul. Powstańców Warszawskich 74 na mieszkańców czeka urządzenie Promiler. Różni się tym od pozostałych, że korzysta się z niego samodzielnie. Wszystkie alkomaty kosztowały ponad 11 tys. zł.

fot. KMP Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Wypadek na ul. Strzelców Bytomskich

Kobieta przebiegała przez jezdnię i wpadła pod autobus

Byt a1 autostrada

Przewrócił się bus na A1 w Bytomiu. Są ranni

Byt tramwaj siemianowicka

Tramwaje wypadły z torów

Byt kmpbytom szyld

Komenda Policji już nie szpeci [ZDJĘCIA]

Byt 39 314446

Kronika Policyjna: 16 listopada [przegląd]

Byt 39 298149

Kronika Policyjna: 3 sierpnia [przegląd]

Byt musialika

Pożar na Musialika. Nie żyje jedna osoba