Jam session na torach!

Byt zabytkowy tramwaj na ul piekarskiej

Blues Bana po raz kolejny wyruszy na tory! I to już w najbliższą sobotę, 7 września. W muzycznym tramwaju zagrają bluesmani z różnych stron Polski – zarówno zawodowcy, jak i amatorzy. Wystąpić może każdy, kto czuje bluesa!

Muzyczna podróż z Blues Baną odbędzie się już po raz siódmy. Pomysłodawcą wyjątkowego wydarzenia, przyciągającego do Bytomia bluesmanów w pierwszą sobotę września, jest Krzysztof Wydro, bytomski muzyk bluesowy. Kila lat temu postanowił zaprosić swoich znajomych do wspólnego muzykowania w zabytkowym tramwaju linii 38. Nie spodziewał się, że pomysł ten zyska rzesze zagorzałych wielbicieli. Po sukcesie pierwszej edycji, zorganizował kolejną i następną… i tak spontaniczny pomysł przerodził się w imprezę, która wpisała się na stałe do kalendarza muzycznych wydarzeń na Śląsku.

Przed bytomianami potężna dawka dobrej muzyki. W sobotę, 7 września, w samo południe Blues Bana ruszy z Placu Sikorskiego i aż do godziny 18.30 będzie kursowała między ul. Katowicką, Jagiellońską i Moniuszki. Pasażerowie będą mieli niecodzienną okazję do odbycia przejażdżki po Bytomiu w towarzystwie muzyków, którzy będą umilali czas muzyką graną na żywo. Tego dnia nie będą obowiązywały bilety przejazdu. To nie koniec atrakcji, ponieważ o 20.00 organizatorzy zaplanowali jam session w Piwnicach Gorywodów przy ul. Strażackiej 8 w Bytomiu.

Co ciekawe, w tym roku organizatorzy przygotowali pierwszy trzyjęzyczny filmik reklamowy promujący bytomską Blues Banę. Zobaczcie!

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt niepelnosprawna tancerka

Niepełnosprawna tancerka z Bytomia poleci na...

Byt cechownia kwk rozbark

Konferencja „Sztuka edukacji” w Beceku i...

Byt muralzlot

Powstanie mural przypominający o Superbohaterach

Byt wystawa ku wolnosci

Początek czerwca - początek wolności

Byt paulina bidzinska

Wygrała Eurowizję i sięga po kolejne laury

Byt foodtruck plejada

Kino w plenerze i foodtrucki

Byt paulina bidzinska eurovision

Sukces Bytomia na Eurowizji