Jesteś dumny ze swojego balkonu lub ogródka? Zgłoś go do konkursu!

Ukwiecone balkony, misternie wypielęgnowane przydomowe ogródki i udekorowane okna – to niuanse, które mają olbrzymi wpływ na miejską estetykę oraz ład przestrzenny. Mieszkając w sercu przemysłowego Śląska warto mieć swój skrawek zieleni. Teraz pojawiła się okazja do zaprezentowania swoich „zielonych oaz”, a do tego można jeszcze zgarnąć ciekawe nagrody.

Byt roslinki w szklanych wazonikach

Konkurs na najładniejsze okno, balkon i ogródek przydomowy 2019 ma na celu promocję dbałości o estetykę najbliższego otoczenia. W tym roku odbędzie się już czwarta edycja wydarzenia. Oprócz dwóch dotychczasowych kategorii pojawiła się też pewna nowość, ponieważ po raz pierwszy ocenione zostaną udekorowane bytomskie okna. Konkurs skierowany jest do wszystkich mieszkańców Bytomia, którzy posiadają przydomowe ogródki kwiatowe oraz ukwiecone, zazielenione okna i balkony, a jego organizatorem jest Stowarzyszenie MYbytomianie.

Aby wziąć w nim udział należy wypełnić kartę zgłoszeniową zawierającą: imię i nazwisko, adres, numer telefonu oraz kategorię i do 20 września przesłać ją na adres mailowy: MYbytomianie@wp.pl lub złożyć w Biurze Promocji Bytomia, Rynek 7. Do wypełnionego wniosku należy dołączyć zdjęcie/a obiektu (wydruk lub zdjęcia na nośniku pamięci).

Nadesłane zdjęcia zostaną ocenione do 30 września przez komisję składającą się z przedstawicieli stowarzyszenia, Biura Promocji Bytomia, Miejskiego Zarządu Zieleni i Gospodarki Komunalnej oraz Działu Przyrodniczego Muzeum Górnośląskiego w Bytomiu. W wybranych przypadkach może odbyć się też wizja lokalna.

Komisja wyłoni 3 najpiękniejsze przydomowe ogródki kwiatowe, 3 najpiękniejsze balkony oraz 3 najpiękniejsze okna. Laureat I miejsca w kategorii najpiękniejszy przydomowy ogródek kwiatowy otrzyma talon o wartości 500 zł, srebrny medalista - 300 zł, a trzecia osoba na podium zgarnie talon o wartości 200 zł. Z kolei w kategorii najpiękniejszy balkon i najpiękniejsze okno zwycięzcy otrzymają talony o wartości 300 zł, 200 zł i 100 zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytomski Śpiący Lew

Uszkodzonego przez wandali Śpiącego Lwa poddano konserwacji

Woz strazacki karetka

Bytom przekazuje karetkę i wóz strażacki dla Ukrainy

Potrącenie na przejściu dla pieszych

Potrącenie kobiety na przejściu dla pieszych

Swiatelko do nieba na placu Sobieskiego

Ile bytomianie zebrali dla WOŚP?

Polana w lesie

Nadleśnictwo chce mocno przerzedzić bytomski las

Tramwaj i choinka

Z Bytomia na Sylwester z Polsatem tramwajem

Alicja Omięcka

Podwyżki dla pracowników Kolei Śląskich już od 1.10.2021!