Lewica też stawia na Bytomian w wyborach do Sejmu

SLD, Wiosna i Razem zaprezentowały w Gliwicach swoich kandydatów do polskiego parlamentu. Na listach lewicowej koalicji znalazły się cztery osoby związane z Bytomiem, które pretendują do uzyskania mandatu poselskiego.

Byt kandydaci lewicy z bytomia w okregu 29

Kampania wyborcza do Sejmu i Senatu wchodzi w decydującą fazę. Kandydaci zostali zarejestrowani i teraz już na dobre zacznie się walka o głosy obywateli. Ogólnokrajowe głosowanie odbędzie się za nieco ponad miesiąc, bo 13 października, więc czasu na przekonanie wyborców do siebie zostało już niewiele.

W tych wyborach obóz ugrupowań lewicowych zdecydował się stworzyć wspólne listy, aby nie rywalizować ze sobą i po czterech latach przerwy znów wprowadzić przedstawicieli lewicy do polskiego parlamentu. Koalicję stworzyły Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia oraz Razem.

Partie podzieliły się pomiędzy sobą miejscami na listach. W naszym okręgu obejmującym Gliwice, Zabrze, Bytom i powiat tarnogórski z pierwszego miejsca startuje reprezentantka Wiosny, Wanda Nowicka, z drugiego kandyduje Rafał Witasik z SLD, a z trzeciego Barbara Słania z Razem.

Na liście Lewicy w okręgu 29 znalazło się 18 kandydatów. Wśród nich są cztery osoby związane z Bytomiem. Są to: wspomniana wyżej Barbara Słania (miejsce nr 3) - absolwentka socjologii i politologii, która przez wiele lat pracowała naukowo na Uniwersytecie Śląskim prowadząc badania na temat ubóstwa i wykluczenia społecznego; Andrzej Filipek (miejsce nr 5) - prezes Śląskiego Związku Bokserskiego w Katowicach i wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Bokserskiego; Jan Miodek (miejsce nr 16) - przedsiębiorca zajmujący się doradztwem inwestycyjnym w budownictwie, energetyce, górnictwie i drogownictwie, będący w latach 1994 - 1997 bytomskim radnym; Jan Kazimierz Czubak (miejsce nr 18) - doradca prezydenta Krakowa, wieloletni członek bytomskiej Rady Miejskiej i jej dawny przewodniczący. Ponadto "dwójką" na liście jest Rafał Witasik, częstochowianin, który od 2013 roku kieruje bytomską kopalnią Eko Plus.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Iwona Pakosz

PiS stracił radną. Iwona Pakosz odeszła z klubu

Byt polmetek chelstowski

Chełstowski: udało nam się stworzyć największy...

Byt duda w bytomiu

Będzie II tura. Duda zmierzy się z Trzaskowskim...

Byt drewno

Wielka awantura o drewno do kominka

Byt klucze w drzwiach

Kto dostał mieszkanie od prezydenta?...

Byt izabela domogala rozbark

Z ratusza do zarządu województwa

Byt koalicja obywatelska bytom

Platforma dogadała się z Nowoczesną. Wołosz...