Lewica też stawia na Bytomian w wyborach do Sejmu

SLD, Wiosna i Razem zaprezentowały w Gliwicach swoich kandydatów do polskiego parlamentu. Na listach lewicowej koalicji znalazły się cztery osoby związane z Bytomiem, które pretendują do uzyskania mandatu poselskiego.

Byt kandydaci lewicy z bytomia w okregu 29

Kampania wyborcza do Sejmu i Senatu wchodzi w decydującą fazę. Kandydaci zostali zarejestrowani i teraz już na dobre zacznie się walka o głosy obywateli. Ogólnokrajowe głosowanie odbędzie się za nieco ponad miesiąc, bo 13 października, więc czasu na przekonanie wyborców do siebie zostało już niewiele.

W tych wyborach obóz ugrupowań lewicowych zdecydował się stworzyć wspólne listy, aby nie rywalizować ze sobą i po czterech latach przerwy znów wprowadzić przedstawicieli lewicy do polskiego parlamentu. Koalicję stworzyły Sojusz Lewicy Demokratycznej, Wiosna Roberta Biedronia oraz Razem.

Partie podzieliły się pomiędzy sobą miejscami na listach. W naszym okręgu obejmującym Gliwice, Zabrze, Bytom i powiat tarnogórski z pierwszego miejsca startuje reprezentantka Wiosny, Wanda Nowicka, z drugiego kandyduje Rafał Witasik z SLD, a z trzeciego Barbara Słania z Razem.

Na liście Lewicy w okręgu 29 znalazło się 18 kandydatów. Wśród nich są cztery osoby związane z Bytomiem. Są to: wspomniana wyżej Barbara Słania (miejsce nr 3) - absolwentka socjologii i politologii, która przez wiele lat pracowała naukowo na Uniwersytecie Śląskim prowadząc badania na temat ubóstwa i wykluczenia społecznego; Andrzej Filipek (miejsce nr 5) - prezes Śląskiego Związku Bokserskiego w Katowicach i wiceprezes ds. sportowych Polskiego Związku Bokserskiego; Jan Miodek (miejsce nr 16) - przedsiębiorca zajmujący się doradztwem inwestycyjnym w budownictwie, energetyce, górnictwie i drogownictwie, będący w latach 1994 - 1997 bytomskim radnym; Jan Kazimierz Czubak (miejsce nr 18) - doradca prezydenta Krakowa, wieloletni członek bytomskiej Rady Miejskiej i jej dawny przewodniczący. Ponadto "dwójką" na liście jest Rafał Witasik, częstochowianin, który od 2013 roku kieruje bytomską kopalnią Eko Plus.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Debata "Musimy porozmawiać o Bytomia"

Bytom powinien dostać specjalne wsparcie na rewitalizację?

Byt bytom protest

Protest o wolne media w Bytomiu. Sprawdź kiedy

Byt wolosz nad morzem

Prezydent na urlopie... posypały się komentarze...

Byt biuro senatorskie haliny biedy

Halina Bieda otworzyła w Bytomiu biuro senatorskie

Byt gazeta fake news

Czy Bytom ma problemy z fake newsami?

Byt bartyla vienna

Nieprawidłowości w BPK. Bartyla się tłumaczy

Byt trzy pytania do kandydatow

Trzy pytania do kandydatów na prezydenta [VIDEO]