Korty, basen i strefy dla mieszkańców. Ministerstwo dofinansowało trzy inwestycje sportowe

Remont kortów tenisowych, instalacji wentylacji w przyszkolnym basenie i budowa Otwartych Stref Aktywności. Ministerstwo Sportu i Turystyki pozytywnie rozpatrzyło wnioski dotyczące inwestycji w Bytomiu.

Byt konferencja na kortach gornika bytom

W poniedziałek w Bytomiu pojawił się wiceminister sportu i turystyki Jan Widera, który przywiózł ze sobą dobre informacje. Okazuje się, że kolejne inwestycje sportowe zostaną sfinansowane przez Ministerstwo Sportu i Turystyki. Poinformowano o tym podczas konferencji prasowej, na której obecni byli także poseł Wojciech Szarama, prezydent Bytomia Mariusz Wołosz, jego zastępca Adam Fras oraz przedstawiciele Górnika Bytom.

Największe powody do radości ma właśnie bytomski klub tenisowy, który wykona kolejny krok w kierunku nowoczesności. MSiT przekaże 428 500 tys. zł na przebudowę kortów przy ulicy Tarnogórskiej.

- To będzie przede wszystkim remont kortu centralnego, budowa trzech nowych kortów w miejscu, gdzie kiedyś stał balon oraz wymiana ogrodzenia. Jeżeli zostanie pieniędzy, to zrobimy coś jeszcze. Szczególnie remont kortu centralnego jest konieczny, aby mogły się tam odbywać międzynarodowe turnieje - komentuje dyrektor klubu Dariusz Łukaszewski.

To kolejna inwestycja wsparta przez MSiT na terenie jednego z najlepszych klubów tenisowych w Polsce. Dzięki państwowym funduszom zawodnicy w okresie jesienno-zimowym mogą korzystać z nowoczesnych hal. Górnik ma kolejne plany i marzy o budynku klubowym z prawdziwego zdarzenia.

- Rozmawiamy z władzami miasta oraz z przedstawicielami różnych firm, aby powstała spółka, w której klub przekaże tereny, na których powstanie nowy budynek z hotelem, restauracją i klubem fitness. Marzy mi się, aby obecny budynek w końcu zniknął - dodaje Łukaszewski.

Z ministerialnych środków skorzysta także Szkoła Podstawowa nr 54 im. Wacława Kuchara, która znajduje się przy ulicy Reptowskiej 86. Placówka posiada basen kryty, w którym zostanie wymieniona instalacja wentylacji za kwotę 415 400 zł.

Trzecią inwestycję zrealizuje spółdzielnia mieszkaniowa Nasz Dom. W Bytomiu powstaną Otwarte Strefy Aktywności w ramach programu rządowego, który ma na celu rozwój małej infrastruktury sportowo-rekreacyjnej o charakterze wielopokoleniowym. MSiT przekaże na ten cel 50 tys. zł.

W ostatnich latach Bytom coraz częściej korzysta z rządowych pieniędzy, które są przeznaczone na rozwój infrastruktury sportowej. W ciągu 3,5 roku na ten cel z państwowej kasy udało się pozyskać ponad 20 mln zł. Sztandarową inwestycją jest przebudowa krytego lodowiska przy ul. Pułaskiego.

fot. Ewa Zielińska / Zawe.pl

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt pb

Polonia wreszcie zaczyna sezon. Oglądaj...

Byt 73712537 2514381302125371 5363704989178920960 n

Książka Pawła Czado o GKS-ie Szombierki już w...

Byt candle 2905395 1920

Nie żyje Helmut Nowak, słynny piłkarz...

Byt pb

Piłka nożna: Polonia wróciła na boisko. Znamy...

Byt football 1396740 1280

Kibice piłkarskiego mistrza Polski na mecz...

Byt pilka choragiewka

Piłka nożna: wszyscy już walczą o ligowe punkty

Byt pilki bramka polonia

Piłka nożna: Polonia o jedno zwycięstwo od...