Stare samochody znowu opanują Bytom

W najbliższy weekend odbędzie się już szesnasta edycja Parady Pojazdów Zabytkowych. Mieszkańcy jak co roku będą mieć okazję, by z bliska poznać dawnych władców polskich i światowych dróg.

Byt zabytkowy samochod na zlocie w bytomiu

Bytomscy fani motoryzacji nie mają powodów do narzekań, bo w tej kwestii wiele się dzieje w naszym mieście. Nie tak dawno mogliśmy z bliska przyjrzeć się pojazdom militarnym, a wrzesień jak zawsze będzie należeć do aut cywilnych. W sobotę 14 września odbędzie się szesnasta Parada Pojazdów Zabytkowych.

Impreza rozpocznie się o godzinie 10.30 na Rynku. Tam właściciele zabytkowych samochodów, motocykli oraz rowerów zaprezentują swoje motoryzacyjne skarby. Mieszkańcy będą mogli je oglądać do godziny 13.30.

Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Fiat 126p Colo Cabrio. Produkowano go od 1997 roku i był przeznaczony dla posiadaczy prawa jazdy B1 oraz karty motorowerowej. Co ciekawe, właściciele mogli go sami poskładać. W tym roku mija dziesięć lat od zakończenia produkcji, co sprawia, że ten model popularnego "Malucha" jest unikatem na rynku.

Na gości będzie czekać wiele atrakcji w postaci konkursów, wyborów Mistera Parady, pokazu mody, czy występów artystycznych. Około godziny 13.30 wszystkie pojazdy udadzą się na teren Centralnej Stacji Ratownictwa Górniczego, gdzie będzie można zwiedzić obiekt i zobaczyć pokazy ratownictwa oraz specjalistycznego sprzętu. Tam impreza zakończy się o godzinie 17.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Odświeżanie Ubrań Zdjęcie Główne

Jak odświeżyć ubrania bez konieczności ich pełnego prania?

Fotowoltaika oferro

Czy fotowoltaika jeszcze się opłaca?

Matrix Media zdjęcie główne

TOP 4 niezawodnych rowerów elektrycznych – Ranking 2022

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Śródmiejska autostrada czy jednopasmowa droga?

Piekarska po poludniu

Piekarska będzie droższa

Byt kontrola swiatel w aucie

Przed nami akcja „Twoje Światła - Nasze...

Byt 66685281 10157383673914330 3703621960870133760 o

Kino plenerowe kończy sezon. Ostatni film...