Kurs Java może zmienić życie

Czytając opracowania na temat rynku pracy za 10, 20, 30 lat większość prognoz zgodnie przewiduje, że przed nami czas specjalistów. Wszystko wskazuje na to, że gałęzie gospodarki, które trudno będzie nasycić po 2020 to rynek informatyczny, telekomunikacyjny, biotechnologiczny, energetyczny i nanotechnologiczny. Coraz mniejsze znaczenie będą miały zawody oparte wyłącznie na pracy fizycznej. Od roku 2030 najbardziej poszukiwanymi zawodami przyszłości będą takie, które zwiążą się z rynkiem energii odnawialnych, medycyną oraz rozwojem technologii.

Byt klawiatura i ekran macbook pro

Co najmniej od dekady nie spada, a wręcz cały czas rośnie zapotrzebowanie specjalistów branży IT. Rozwój technologii sprawia, że na rynku muszą pojawić się nowe stanowiska pracy, takie, które jeszcze nie potrafimy nazwać. W tej branży aktualnie najbardziej dochodowe miejsca pracy znajdują m.in. programiści Java, senior deweloperzy i architekci IT. Oczekuje się, że szybko wzrośnie zapotrzebowanie na kreatorów gier komputerowych, aplikacji, wirtualnej rzeczywistości czy sztucznej inteligencji.

Czy humanista może zostać programistą?

Prawie 97% komputerów będących na wyposażeniu różnego rodzaju przedsiębiorstw wykorzystuje oprogramowanie Java. Powodem popularności tego języka jest jego uniwersalność i wszechstronność oraz zbudowanie bazy do poznawania innych języków. Java wykorzystywana jest również do tworzenia aplikacji do systemu Android, z którego korzysta już większość z nas.

Banałem byłoby stwierdzenie, że każdy może zostać programistą, bo oczywiście tak nie jest. Kurs Java jest łatwo dostępny, na rynku funkcjonuje mnóstwo firm oferujących go i to w sposób stacjonarny jak i online. Trzeba przygotować się jednak na wiele miesięcy pracy. Organizatorzy kursów Java często przekonują, że sumienny kursant, płacąc za kurs kilkadziesiąt lub kilkaset złotych (w zależności od struktury) w okresie jednego miesiąca jest w stanie nauczyć się podstaw programowania i samodzielnie pisać własne kody. I zapewne tak jest. Jednak od poznania podstaw do pracy jako programista języka Java jest długa i mozolna droga, chociaż przy odpowiedniej motywacji i zaangażowaniu - TAK, nawet humanista może zostać programistą.

Kurs Java, czyli niekończąca się nauka

Każdy uczestnik kursu Java musi mieć świadomość, że język programowania podlega nieustannym zmianom. Wciąż pojawiają się nowe możliwości i wytyczne, upadają kolejne ograniczenia. Nowe frameworki otwierają nieznane wcześniej pola i zmuszają do kreatywności. Niektóre kursy Java oferują dożywotni dostęp stając się niejako mentorem dla kursanta. Certyfikaty wręczane kursantowi stanowią pewnego rodzaju poręczenie dla przyszłego pracodawcy. Najciekawszym aspektem ogromu dostępnych kursów języka Java jest zróżnicowana ilość godzin. Można wziąć udział w kursie trwającym zaledwie kilka godzin jak i kilkadziesiąt. Czyli potraktować go jako specjalistyczne konsultacje lub przebijać się przez wszystkie stopnie zaawansowania.

Kurs Java, bez względu na opcje, stanowi szansę dla zmiany zawodu, konkurencyjności na rynku pracy i samorozwoju.

Materiały partnera

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Karetka z Bytomia w Kijowie

Bytomska karetka jest już na froncie w Kijowie

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Henryk Mercik

"Są takie obiekty, którymi nie godzi się handlować"

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości