Rządowe pieniądze popłyną też do bytomskich szpitali

Śląskie szpitale z dofinansowaniem! Na podreperowanie stanu lecznic w naszym województwie wyasygnowano 46 mln zł. Pieniądze te trafią m.in. do dwóch bytomskich placówek.

Byt szpital specjalistyczny nr 1 w bytomiu

Dotacja zostanie przekazana 44 szpitalom I i II stopnia. Poszczególne placówki otrzymają od 500 tys. do 3 mln zł. Z finansowego wsparcia skorzystają także dwie bytomskie lecznice: Szpital Specjalistyczny nr 1 przy ul. Żeromskiego oraz Szpital Specjalistyczny nr 2 przy ul. Batorego. W przypadku pierwszego z nich wzrost ryczałtu od 1 października będzie wynosił ok. 1,3 mln zł, natomiast drugi otrzyma 765 tys. zł.

O dodatkowych pieniądzach poinformowano we wtorek, 10 września. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się wówczas spotkanie, w którym uczestniczyli: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz p.o. dyrektora oddziału śląskiego NFZ Piotr Nowak, a także dyrektorzy szpitali.

W tym roku placówkom przekazano już dwie transze pomocy finansowej – w kwietniu i w lipcu. Ta jest trzecia. Pieniądze trafią na konta szpitali we wrześniu. Jak zostaną wykorzystane? O tym już zdecyduje dyrektor każdej z lecznic. Wiadomo jednak, że mogą zostać przeznaczone na wzrost wynagrodzeń czy doposażenie szpitali i sprzęt.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

IMG 8019

Bytomianie zapłacą więcej za śmieci. Podwyżka jesienią

Pokojowa manifestacja na Rynku w Bytomiu

Bytomianie solidarni z Ukrainą [ZDJĘCIA]

Straż pożarna Bytom (zdjęcie ilustracyjne)

Nocny pożar w kamienicy w Bytomiu. 12 osób ewakuowano

Przedszkole 48 remont

Przedszkole już nie szpeci. Jest estetycznie i ciepło

Nowy arcybiskup archidiecezji katowickiej Adrian Galbas

Nowy arcybiskup diecezji katowickiej pochodzi z Bytomia!

Ulica Miarki, Bytom

Ulica Miarki. Nowa organizacja ruchu już na stałe

Nominacja Wiesława Kukuły do stopnia generała broni

Trzecia gwiazdka dla generała Wiesława Kukuły, dowódcy WOT