Rządowe pieniądze popłyną też do bytomskich szpitali

Śląskie szpitale z dofinansowaniem! Na podreperowanie stanu lecznic w naszym województwie wyasygnowano 46 mln zł. Pieniądze te trafią m.in. do dwóch bytomskich placówek.

Byt szpital specjalistyczny nr 1 w bytomiu

Dotacja zostanie przekazana 44 szpitalom I i II stopnia. Poszczególne placówki otrzymają od 500 tys. do 3 mln zł. Z finansowego wsparcia skorzystają także dwie bytomskie lecznice: Szpital Specjalistyczny nr 1 przy ul. Żeromskiego oraz Szpital Specjalistyczny nr 2 przy ul. Batorego. W przypadku pierwszego z nich wzrost ryczałtu od 1 października będzie wynosił ok. 1,3 mln zł, natomiast drugi otrzyma 765 tys. zł.

O dodatkowych pieniądzach poinformowano we wtorek, 10 września. W Śląskim Urzędzie Wojewódzkim w Katowicach odbyło się wówczas spotkanie, w którym uczestniczyli: wojewoda śląski Jarosław Wieczorek oraz p.o. dyrektora oddziału śląskiego NFZ Piotr Nowak, a także dyrektorzy szpitali.

W tym roku placówkom przekazano już dwie transze pomocy finansowej – w kwietniu i w lipcu. Ta jest trzecia. Pieniądze trafią na konta szpitali we wrześniu. Jak zostaną wykorzystane? O tym już zdecyduje dyrektor każdej z lecznic. Wiadomo jednak, że mogą zostać przeznaczone na wzrost wynagrodzeń czy doposażenie szpitali i sprzęt.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?