Hokej: odmłodzona drużyna zbiera pierwsze szlify, a kobiety nadal rządzą

Hokej w Bytomiu żyje pomimo rozbiórki wysłużonej "Stodoły". W rozgrywkach I ligi walczy drużyna złożona z juniorów, która po oddaniu do użytku nowego lodowiska ma dawać kibicom powody do radości. Z klei zespół żeński po czterech kolejkach ma komplet punktów.

Byt ice hockey 4285440 1920

Wiosną i latem wiele działo się w bytomskim hokeju, choć przeważnie w tej dyscyplinie sportowej jest to sezon ogórkowy. Przede wszystkim udało się pozyskać środki na budowę nowego lodowiska, a ze słynnej "Stodoły" zostały już tylko zgliszcza i tafla lodowa. W międzyczasie powołano do życia nowy klub pod nazwą Klub Hokejowy Polonia Bytom. Na jego czele stanął Sławomir Budziński, a trenerem został były hokeista niebiesko-czerwonych Mariusz Puzio.

Drużyna seniorska została zgłoszona do rozgrywek I ligi, które w tym sezonie są połączone z Centralną Ligą Juniorów. Po sezonie zasadniczym, który potrwa do 26 stycznia, niebiesko-czerwoni będą rywalizować o juniorskie mistrzostwo kraju. Dlatego niemal cała kadra Polonii składa się z zawodników młodzieżowych.

Najstarszy zawodnik ma 25 lat, ale to jeden z nielicznych wyjątków. Dominują hokeiści urodzeni po 2000 roku. Taki był plan klubu od samego początku. Celem jest zbudowanie drużyny, która będzie już ograna i ukształtowana po oddaniu do użytku nowego lodowiska.

Bytomianie mają za sobą już trzy mecze ligowe. Zaczęło się obiecująco, bo od zwycięstwa 4:3 nad drużyną młodzieżową Cracovii. Bramki strzelali Maksym Ustynow, Klaudiusz Cuber, Sebastian Wicher oraz Szymon Petelicki. To były miłe złego początki, bo w następnych meczach były już porażki 1:6 Podhalem Nowy Targ (Sebastiana Wichera) oraz 1:7 z UKS-em Niedźwiadki (gol Szymona Mularczyka). W sobotę 21 września Polonia gra z Naprzodem Janów. Na razie niebiesko-czerwoni wszystkie mecze rozgrywają na wyjazdach.

W najwyższej klasie rozgrywkowej normalnie walczy drużyna kobieca. Mistrzynie Polski na razie pokazują, że mają chrapkę na kolejny tytuł. W czterech meczach bytomianki zdobyły komplet punktów. Najpierw był zacięty bój z Unią Oświęcim i zwycięstwo 5:4 (bramki: Magdalena Czaplik trzy, Karolina Późniewska dwie). W rewanżu niebiesko-czerwone rozgromił rywalki aż 13:2 (bramki: Późniewska cztery, Oliwia Tomczok trzy, Czaplik dwie, Ida Talanda, Wiktoria Dziwok, Klaudia Kaleja i Patrycja Sfora po jednej).

Trudniej było w dwumeczu ze Stoczniowcem Gdańsk. Polonia najpierw wygrała 1:0 po trafieniu Talandy, a potem 3:0 po bramkach Późniewskiej, Moniki Suchanek oraz Alicji Moty. Bytomianki na razie są zdecydowanymi liderkami grupy A.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

305312779 504169088376441 2815505996534697936 n

Ruszyła Młodzieżowa Hokej Liga. Polonia z falstartem

Bytom Xtreme Fitness Gym

Xtreme Fitness Bytom zaprasza na Dni Otwarte!

Polonia bytom lks lodz koszykowka

Presja im niestraszna. Łodzianie pokonani po raz pierwszy

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

Bytomski2 Kamil Bratysawa

Czarni Bytom - dobra dyspozycja po wakacjach

Bytomski2 1374496383

Bytomianie na Mistrzostwach Świata Katamaranów

Bytomski2 1368296505

GKS Szombierki zmierzają po awans do III ligi