Automaty SwipBox w Biedronkach. Do czego służą?

W wielu sklepach sieci Biedronka niedawno pojawiły się nowe automaty. Jedno z takich urządzeń możemy znaleźć m.in. w markecie przy ul. Zabrzańskiej w Szombierkach. Do czego służy?

Byt swipbox

Jeszcze przed wakacjami białe automaty stanęły w największych polskich miastach, czyli m.in.: Warszawie, Łodzi, Krakowie, Katowicach, Wrocławiu, Trójmieście oraz Poznaniu. W Bytomiu pojawiły się stosunkowo niedawno. Do złudzenia przypominają Paczkomaty. Czy i one będą służyły do nadawania i odbierania przesyłek?

Własna sieć maszyn do odbioru paczek to kolejna odsłona usługi Odbiór w Punkcie, oferowanej przez Pocztę Polską i odpowiedź na rosnącą popularność Paczkomatów. Urządzenia te należą do spółki SwipBox, a ich pojawienie się to efekt nawiązania współpracy właśnie pomiędzy Pocztą Polską a SwipBox Polska. To też początek zmian na polskim rynku usług kurierskich. Rozwiązanie to stanowi alternatywę oraz konkurencję dla bijącego rekordy popularności InPostu.

- Do końca października tego roku w całej Polsce będzie działało 200 tego typu maszyn. Samoobsługowe urządzenia dołączą do dynamicznie rozwijającej się sieci Odbiór w Punkcie, dzięki której klienci Poczty Polskiej sami decydują gdzie i kiedy odbiorą swoją przesyłkę – czytamy w komunikacje opublikowanym przez Pocztę Polską na swojej stronie internetowej.

Automaty ulokowano w sklepach Biedronka nie bez przyczyny. Zdaniem pomysłodawców wpłynie to na komfort i bezpieczeństwo osób odbierających w ten sposób swoje przesyłki. Uchroni też paczki przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. W związku z powyższym maszyny będą dostępne w godzinach pracy poszczególnych sklepów.

W maszynach paczkowych klienci będą mogli odebrać m.in. swoje zakupy internetowe, w tym produkty kupowane dzięki usłudze Allegro Smart, ponieważ Poczta Polska współpracuje z Allegro, liderem sprzedaży on-line w Polsce.

Zgodnie z danymi opracowanymi przez Pocztę Polską, w ubiegłym roku aż 25 procent paczek zostało odebranych przez klientów w sieci punktów odbioru. Wiele osób wskazuje, że jest to najbardziej dogodny sposób odbierania przesyłek.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Oczyszczalnia bobrek

Oczyszczalnia do likwidacji. Zastąpi ją przepompownia

EC Szombierki

101. urodziny EC Szombierki. Licytacja czy wywłaszczenie?

Kontrola obowiązku noszenia maseczek w Katowicach

Bytomianin dziękuje policjantom i strażnikom miejskim

Gmach ŚUM w Bytomiu oficjalnie oddano do użytku

Remont gmachu ŚUM przy ul. Piekarskiej oficjalnie zakończony

Byt akukuotwarcie11

Świetne miejsce dla rodzin z dziećmi rzut...