Wrzesień z kulturą w Beceku

Spektakle, koncerty i najnowsze premiery filmowe - jesień w Bytomskim Centrum Kultury zapowiada się obiecująco. Co na afiszu?

Byt becek1

W czwartkowy wieczór Bytomskie Centrum Kultury zaprasza wszystkie panie i zachęca od odrobiny relaksu przy dobrym filmie. 19 września o godzinie 18.00 zaplanowano wydarzenie skierowane wyłącznie dla przedstawicielek płci pięknej. W ramach BCKino Kobiecy Bytom, przedpremierowo, zostanie wyświetlony film „(Nie)Znajomi”. To jednak nie koniec atrakcji, które tego wieczoru przygotował Becek. Przed seansem na panie będzie czekało wiele niespodzianek, w tym m.in.: pokaz mody, wykłady, poczęstunek, stoiska kosmetyczne. Uczestniczki imprezy będą też miały możliwość wygrania ciekawych nagród. Jedną z nich jest podwójne zaproszenie na koncert Kasi Kowalskiej, który odbędzie się w grudniu.

Spektakl „Był taki czas na Śląsku”

Przed nami też widowisko teatralne „Był taki czas na Śląsku”. Spektakl opowiadający o zrywach powstańczych, które przywróciły Polsce Śląsk, przygotowany został pod kierunkiem Danuty Szymczyk z Młodzieżowego Domu Kultury nr 1 w Bytomiu. W rolę aktorów wcielą się uczestnicy pracowni teatralnych działających w MDKu, czyli: teatry Danuty Szymczyk - Teatr „Po Godzinach” - dorośli, Teatr „ERATO” - młodzież, Teatr „Małe ERATO” - maluchy, Teatry Barbary Krupy: Teatr „Jasnego Dnia”, Teatr „Wyobraźni” oraz pracownia wokalna Anny Góreckiej, pracownia muzyczna Janusza Bacika i bytomscy harcerze. Po raz pierwszy widowisko to zaprezentowano w 2018 roku, w ramach Bytomskiej Jesieni Literackiej i w 100. rocznicę odzyskania przez Polskę Niepodległości. Tym razem spektakl przypomniany zostanie we wtorek, 24 września, z okazji 100. rocznicy wybuchu I Powstania Śląskiego.

Koncert na dobre zakończenie

Pierwszy jesienny miesiąc zwieńczony zostanie muzycznym akcentem. 28 września zaplanowano koncert KSW 4 Blues połączony z oficjalną premierą płyty „Żywioły”. Ze sceny popłyną wyjątkowe nuty korzennego bluesa lekko przełamanego folkiem.

fot. mat. UM w Bytomiu

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Roman Kostrzewski

Skwer Romana Kostrzewskiego w Bytomiu

Dni Bytomia 2022

Przed nami największe wydarzenie kulturalne – Dni Bytomia

Wiesław-Ochman-Bytomskie-Centrum-Kultury

Koncert Wiesława i Krystiana Ochmana w BCK

Kalendarz Muzeum Górnośląskiego na 2022 rok

Świetny kalendarz ze starymi zdjęciami Bytomia

Byt Be Funky collage 88

Uczniowie bytomskiego Muzyka stypendystami...

Byt balet

Koronawirus w Operze Śląskiej. Zachorował...

Byt kk

Lokal na kulturę: powstanie Koci Gościniec i...