Stało się! Po Katowickiej znów przejechał tramwaj! Kiedy wrócą regularne kursy?

Czy tramwaje wrócą na ulicę Katowicką w Bytomiu jeszcze w tym tygodniu? Właśnie odbył się testowy przejazd na trasie Osiedle Arki Bożka – Plac Sikorskiego.

Byt testowy kurs tramwaju na ul katowickiej

Po rocznym przestoju udało się! W środę, 18 września, po raz pierwszy od rozpoczęcia przebudowy tramwaj przejechał całą trasę. Zgodnie z planami, regularne kursy mają wrócić od poniedziałku, 23 września. Natomiast cała inwestycja prowadzona przez spółkę Tramwaje Śląskie zostanie sfinalizowana do końca listopada, ponieważ oprócz modernizacji torowiska zdecydowano się też na kompleksową przebudowę całej ulicy. Prace wykończeniowe na chodnikach nie będą jednak stanowiły przeszkody dla kursowania tramwajów.

Przypomnijmy, że 9 września prezydent Mariusz Wołosz postawił spółce Tramwaje Śląskie ultimatum, zapowiadając, że jeśli do końca września tramwaje nie pojadą ulicą Katowicką, złoży wniosek o odwołanie zarządu spółki. Nie będzie to konieczne. W ciągu ostatnich kilku dni tempo prac prowadzonych na ul. Katowickiej zdecydowanie przyspieszyło, a efekty możemy dziś oglądać.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon