Lada moment ruszy budowa nowego lodowiska. Jest pozwolenie!

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Z dawnej "Stodoły" już prawie nic nie zostało. Teraz czas na budowę nowego obiektu, co nastąpi niebawem, bo prezydent wydał pozwolenie na budowę.

Byt lodowisko bez dachu

Latem tego roku ciężki sprzęt wjechał na teren lodowiska przy ulicy Pułaskiego. W pierwszej kolejności zlikwidowano wały, jednocześnie przystępując do rozbiórki dachu. Po kilku tygodniach prac niewiele pozostało ze "Stodoły". Teraz wyburzane są trybuny, a pod gołym niebem pozostała sama tafla lodowiska, która ma zostać wykorzystana w nowym obiekcie.

Wszystko przebiega bez większych komplikacji, a niebawem rozpocznie się to, na co wszyscy czekają, czyli budowa. Prezydent Mariusz Wołosz 19 września zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Harmonogram zakłada, że 15 października zakończy się etap rozbiórki. Dzięki wydanemu pozwoleniu konsorcjum firm Meritum Grupa Budowlana i Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe Concret będzie mogło płynnie przejść do budowy.

Główna konstrukcja hali ma zostać wykonana w technologii żelbetowej monolitycznej. Dach będzie wsparty na drewnianych dźwigarach. Obiekt przy Pułaskiego zyska nie tylko nowoczesną halę, ale także zostanie rozbudowany budynek klubowy, w którym będą się mieścić m.in. szatnie dla zawodników. Powstaną także nowe parkingi. Lodowisko ma powstać do 30 września 2021 roku.

Cała inwestycja będzie kosztować około 40 mln zł. Dużą część środków pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, która wynosi 15 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt polonia krzywy domek napis

Piłka nożna: trzy transfery Polonii Bytom....

Byt lodowisko bytom 07

Tak będzie wyglądać lodowisko w Bytomiu...

Byt biedronka strzelcow bytom

Hokeiści uciekają z tonącego okrętu. Polonia...

Byt judo czarni mp2018

Judo: Czarni Bytom rządzili w mistrzostwach Polski

Byt bieg harpagana logo

II Bieg Harpagana w Dolomitach. Sprawdź się w...

Byt grabowski judo puchar polski

Dwa medale judoków Czarnych Bytom w Pucharze...

Byt rozbark stadion widownia

Sprintem przez boiska: CSG i Silesia w formie....