Lada moment ruszy budowa nowego lodowiska. Jest pozwolenie!

Na razie wszystko idzie zgodnie z planem. Z dawnej "Stodoły" już prawie nic nie zostało. Teraz czas na budowę nowego obiektu, co nastąpi niebawem, bo prezydent wydał pozwolenie na budowę.

Byt lodowisko bez dachu

Latem tego roku ciężki sprzęt wjechał na teren lodowiska przy ulicy Pułaskiego. W pierwszej kolejności zlikwidowano wały, jednocześnie przystępując do rozbiórki dachu. Po kilku tygodniach prac niewiele pozostało ze "Stodoły". Teraz wyburzane są trybuny, a pod gołym niebem pozostała sama tafla lodowiska, która ma zostać wykorzystana w nowym obiekcie.

Wszystko przebiega bez większych komplikacji, a niebawem rozpocznie się to, na co wszyscy czekają, czyli budowa. Prezydent Mariusz Wołosz 19 września zatwierdził projekt budowlany i wydał pozwolenie na rozpoczęcie budowy.

Harmonogram zakłada, że 15 października zakończy się etap rozbiórki. Dzięki wydanemu pozwoleniu konsorcjum firm Meritum Grupa Budowlana i Przedsiębiorstwo Produkcyjne i Usługowe Concret będzie mogło płynnie przejść do budowy.

Główna konstrukcja hali ma zostać wykonana w technologii żelbetowej monolitycznej. Dach będzie wsparty na drewnianych dźwigarach. Obiekt przy Pułaskiego zyska nie tylko nowoczesną halę, ale także zostanie rozbudowany budynek klubowy, w którym będą się mieścić m.in. szatnie dla zawodników. Powstaną także nowe parkingi. Lodowisko ma powstać do 30 września 2021 roku.

Cała inwestycja będzie kosztować około 40 mln zł. Dużą część środków pokryje dotacja z Ministerstwa Sportu i Turystyki, która wynosi 15 mln zł.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Polonia bytom lks lodz koszykowka

Presja im niestraszna. Łodzianie pokonani po raz pierwszy

Szombierki Bytom zbliżają się do rozpoczęcia rundy wiosennej w IV lidze

Szombierki w lekkim dołku. Są pierwsze przecieki transferowe

271900698 436553098181251 7151482569526490715 n

Masakra po bytomsku w Przemyślu. Rekordowa wygrana Polonii

Ścianka wspinaczkowa wewnątrz dawnej KWK "Rozbark" już działa

Największy obiekt wspinaczkowy w Polsce już działa

Fitness world

Koniec Fitness World w Szombierkach...

Byt pb

To już jest koniec. Polonia Bytom żegna dwóch...

Bytomski2 1368296505

GKS Szombierki zmierzają po awans do III ligi