Słonecznik powędrował do Opery Śląskiej

Opera Śląska nagrodzona Słonecznikiem! Spektakl „Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena został wybrany najlepszym projektem dla dzieci. Wyjątkowe wyróżnienie wręczono 21 września podczas uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

Byt kominiarczyk1male

Słoneczniki to wyróżnienie przyznawane przez portal CzasDzieci.pl. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w Krakowie, Warszawie i na terenie województwa śląskiego.

- Statuetkę zdobyliśmy w konkursie Słoneczniki 2019, jako najbardziej rozwojowa śląska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii SZTUKI WIZUALNE, organizowanym przez portal CzasDzieci.pl. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Grzegorz Brajner, reżyserem - Zosia Dowjat, a autorką scenografii i kostiumów - Dagmara Walkowicz-Goleśny – czytamy na facebookowym profilu Opery Śląskiej.

Nagrody te przyznawane są w sześciu kategoriach: język, logika, muzyka, przyroda, ruch oraz sztuki wizualne. Przedstawienie zrealizowane przez Operę Śląską zostało nominowane w 2 kategoriach: muzyka i sztuki wizualne. Bytomski spektakl pokonał 24 przedsięwzięcia zorganizowane przez instytucje z całego województwa, w tym m.in. Industriadę - Święto Szlaku Zabytków Techniki, warsztaty "Od niemowlaka do przedszkolaka" Pałacu Kultury Zagłębia, „W krainie muzyki” – przedsięwzięcie Teatru Małego w Tychach, a także warsztaty dla najnajów „Powitanie w Teatrze” Teatru Miejskiego w Gliwicach, „Festiwal ognia w osadzie Białogród” organizowany przez instytucję zwaną Białogród Osada Warowna, „Dźwiękowy domek emocji - Muzyczna podróż Vivy” Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach czy kilka projektów Muzeum Śląskiego w Katowicach.

- Jesteśmy dumni z realizatorów i wszystkich biorących udział w spektaklu - zwłaszcza z najmłodszych artystów! Realizację premierowego przedstawienia poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci. Spektakl jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent –przyznają przedstawiciele Opery Śląskiej.

Spektakl będzie można zobaczyć na deskach Opery Śląskiej 8 października.

fot. Krzysztof Bieliński, Opera Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Dni Bytomia 2022

Kto powinien zagrać na Dniach Bytomia?

Plenerowe bckino na rynku

Wystartowało kino letnie. Pokazy też w dzielnicach

Kobiecy Bytom

Bytomskie Centrum Kultury zaprasza na różnorodne wydarzenia

Henryk Mercik

„Są zabytki, na których nie wolno oszczędzać”

Byt DSC 0033

Dwie główne nagrody za wydarzenie muzealne dla...

Byt mural strzelcow bytomskich

Na bytomskim bloku powstał patriotyczny mural

Byt parking przed m1

Radio Zet i M1 urządzą kino samochodowe w Bytomiu