Słonecznik powędrował do Opery Śląskiej

Opera Śląska nagrodzona Słonecznikiem! Spektakl „Mały kominiarczyk. Zróbmy operę!" Benjamina Brittena został wybrany najlepszym projektem dla dzieci. Wyjątkowe wyróżnienie wręczono 21 września podczas uroczystej gali w Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach.

Byt kominiarczyk1male

Słoneczniki to wyróżnienie przyznawane przez portal CzasDzieci.pl. Konkurs ten ma na celu wyłonienie najbardziej rozwojowych inicjatyw dla dzieci w Krakowie, Warszawie i na terenie województwa śląskiego.

- Statuetkę zdobyliśmy w konkursie Słoneczniki 2019, jako najbardziej rozwojowa śląska inicjatywa dla dzieci w wieku 0-14 lat w kategorii SZTUKI WIZUALNE, organizowanym przez portal CzasDzieci.pl. Kierownikiem muzycznym spektaklu jest Grzegorz Brajner, reżyserem - Zosia Dowjat, a autorką scenografii i kostiumów - Dagmara Walkowicz-Goleśny – czytamy na facebookowym profilu Opery Śląskiej.

Nagrody te przyznawane są w sześciu kategoriach: język, logika, muzyka, przyroda, ruch oraz sztuki wizualne. Przedstawienie zrealizowane przez Operę Śląską zostało nominowane w 2 kategoriach: muzyka i sztuki wizualne. Bytomski spektakl pokonał 24 przedsięwzięcia zorganizowane przez instytucje z całego województwa, w tym m.in. Industriadę - Święto Szlaku Zabytków Techniki, warsztaty "Od niemowlaka do przedszkolaka" Pałacu Kultury Zagłębia, „W krainie muzyki” – przedsięwzięcie Teatru Małego w Tychach, a także warsztaty dla najnajów „Powitanie w Teatrze” Teatru Miejskiego w Gliwicach, „Festiwal ognia w osadzie Białogród” organizowany przez instytucję zwaną Białogród Osada Warowna, „Dźwiękowy domek emocji - Muzyczna podróż Vivy” Filharmonii Śląskiej im. Henryka Mikołaja Góreckiego w Katowicach czy kilka projektów Muzeum Śląskiego w Katowicach.

- Jesteśmy dumni z realizatorów i wszystkich biorących udział w spektaklu - zwłaszcza z najmłodszych artystów! Realizację premierowego przedstawienia poprzedziły profesjonalne warsztaty teatralne dla dzieci. Spektakl jest interaktywnym widowiskiem, w którym publiczność aktywnie włącza się w akcję, która dzieje się na scenie teatru. Dodatkowo dzieci kompleksowo poznają świat opery - dowiadują się czym jest orkiestron, jak działają instrumenty czy kim jest inspicjent –przyznają przedstawiciele Opery Śląskiej.

Spektakl będzie można zobaczyć na deskach Opery Śląskiej 8 października.

fot. Krzysztof Bieliński, Opera Śląska

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt trosbark

Scena na Rozbarku czeka na artystów

Pierwszy „Bytom Film Festiwal” za nami

Bytomski5 MY Fair Lady fot K Fatyga 2

Ostatnie przedstawienia w Operze i uroczyste...

Bytomski5 10007435 689360541105548 6078176132160968123 n

Taneczny weekend na Rozbarku

Bytomski5 parada muzeum

Muzeum do likwidacji? UM dementuje

Bytomski4 Fotografia dzikiej przyrody 2014 zaproszenie

Fotografia dzikiej przyrody 2013 w bytomskim...

Bytomski4 Di K 998x160

Artyści z Czech wystąpią w Operze Śląskiej