Będzie jaśniej na pasach

Na przejściach dla pieszych w kilku dzielnicach Bytomia ma się zrobić bezpieczniej. Miejski Zarząd Dróg i Mostów zamierza je dodatkowo doświetlić, aby poprawić widoczność pieszych na pasach i w ich okolicy.

Byt ulica swietochlowicka w nocy

W miejscach, gdzie pomimo przepisowych oznakowań dochodziło do potrąceń pieszych mają stanąć nowe latarnie z oprawami LED, które będą bezpośrednio oświetlać przejścia. Ponadto w jezdni zostaną zamontowane tzw. "kocie oczka", czyli elementy optyczne dodatkowo ostrzegające kierowców, że zbliżają się do pasów. - Miejski Zarząd Dróg i Mostów dołoży wszelkich starań żeby przejścia zostały doświetlone jak najszybciej, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i pomoże kierowcom prawidłowo oceniać sytuację na drogach przy przejściach przeznaczonych do modernizacji - powiedział Paweł Wittich, zastępca dyrektora MZDiM.

Realizacja inwestycji ma potrwać do końca listopada. Prace obejmą przejścia w pięciu miejscach: na ul. Frenzla (w pobliżu kościoła, pomiędzy ul. Dzierżonia i Racjonalizatorów), ul. Witczaka (przy skrzyżowaniu z ul. Staffa), ul. Żołnierskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Gombrowicza), ul. Frycza-Modrzewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Krupińskiego), ul. Świętochłowickiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Krzyżową). Koszt inwestycji wyniesie około 200 tysięcy złotych. Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta oraz Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Janusz Michałek KSSE Musimy porozmawiac o Bytomiu

„Architektura i mieszczańskość Bytomia to atut... biznesowy”

Bytom pomoc dla Ukrainy

Bytomianie pomagają Ukraińcom

Pojemnik na odpady Bytom

Ponad milion kary dla Bytomia za słabą segregację odpadów

Prof. Tomasz Pietrzykowski

„Bytomiu, patrz uważnie, co się stało w Nikiszowcu”

Remont EC Szombierki dofinansowany z Funduszu Sprawiedliwej Transformacji?

Remont EC Szombierki dofinansowany z funduszu UE?

Orszak Trzech Króli w Bytomiu

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Bytomia

Bytom nowe wiaty przystankowe

Nowe wiaty przystankowe w Bytomiu. Gdzie stanęły?