Będzie jaśniej na pasach

Na przejściach dla pieszych w kilku dzielnicach Bytomia ma się zrobić bezpieczniej. Miejski Zarząd Dróg i Mostów zamierza je dodatkowo doświetlić, aby poprawić widoczność pieszych na pasach i w ich okolicy.

Byt ulica swietochlowicka w nocy

W miejscach, gdzie pomimo przepisowych oznakowań dochodziło do potrąceń pieszych mają stanąć nowe latarnie z oprawami LED, które będą bezpośrednio oświetlać przejścia. Ponadto w jezdni zostaną zamontowane tzw. "kocie oczka", czyli elementy optyczne dodatkowo ostrzegające kierowców, że zbliżają się do pasów. - Miejski Zarząd Dróg i Mostów dołoży wszelkich starań żeby przejścia zostały doświetlone jak najszybciej, co poprawi bezpieczeństwo pieszych i pomoże kierowcom prawidłowo oceniać sytuację na drogach przy przejściach przeznaczonych do modernizacji - powiedział Paweł Wittich, zastępca dyrektora MZDiM.

Realizacja inwestycji ma potrwać do końca listopada. Prace obejmą przejścia w pięciu miejscach: na ul. Frenzla (w pobliżu kościoła, pomiędzy ul. Dzierżonia i Racjonalizatorów), ul. Witczaka (przy skrzyżowaniu z ul. Staffa), ul. Żołnierskiej (przy skrzyżowaniu z ul. Gombrowicza), ul. Frycza-Modrzewskiego (przy skrzyżowaniu z ul. Krupińskiego), ul. Świętochłowickiej (w rejonie skrzyżowania z ul. Krzyżową). Koszt inwestycji wyniesie około 200 tysięcy złotych. Środki na ten cel pochodzą z budżetu miasta oraz Funduszu Solidarności Górnośląsko-Zagłębiowskiej Metropolii.

fot. UM Bytom

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Uchodźcy z Ukrainy w Bytomiu

Bytom gości uchodźców. Przyjechało ponad 50 Ukraińców

Przywrócono połączenie Bytom-Gliwice

Ponad 4500 pasażerów połączenia kolejowego Bytom-Gliwice

Koci Gościniec w Bytomiu

Bytomski Koci Gościniec w tarapatach

Aula Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej przed i po remoncie

Najpiękniejsza sala koncertowa Bytomia po renowacji

Zrzutka - Pomóż mi uratować Mamę

Bytomiankę czeka operacja za 150 tys. zł...

243031991 560939268531171 6002739237003241243 n

Będą pomiary natężenia ruchu na ulicy Miarki i sąsiednich

Ulica Miarki w Bytomiu

Zwężenie ulicy Miarki, ograniczenie prędkości