Hokej: świetny weekend okraszony dwoma zwycięstwami

Naprzód Janów oraz Unia Oświęcim musiały uznać wyższość hokejowej Polonii. Dzięki temu nasi hokeiści wskoczyli do górnej połowy tabeli I ligi.

Byt hockey puck 608582 1920

W miniony weekend hokeiści Polonii Bytom rozegrali kolejne dwa spotkania na zapleczu hokejowej ekstraklasy. Tym razem było wiele powodów do radości, bo w dwóch meczach nasi zawodnicy wywalczyli komplet punktów.

Najpierw było okazałe zwycięstwo z Naprzodem Janów 9:2. Trzy bramki strzelił Sebastian Wicher, a dwie dołożył Szymon Mularczyk. Po jednym strzelili Piotr Bajon, Szymon Petelicki, Łukasz Dybaś oraz Denis Schupp.

Następnego dnia niebiesko-czerwoni udali się na mecz do Oświęcimia z młodzieżową drużyną Unii. Pierwsza tercja należała do bytomian, którzy prowadzili 2:0 po bramkach Mularczyka i Szymona Gurzyńskiego. W drugiej tercji gospodarze zdobyli kontaktowego gola, ale w trzeciej znowu inicjatywę przejęła Polonia. Po trafieniach Wichera oraz Dybasia skończyło się zwycięstwem 4:1.

Niebiesko-czerwoni po świetnym weekendzie wskoczyli na piąte miejsce w tabeli. W sobotę grają na wyjeździe z liderem, czyli młodzieżą Zagłębia Sosnowiec. Dodać także należy, że w miniony weekend drużyna kobieca pauzowała, ale i tak prowadzi w tabeli z trzema punktami przewagi nad Unią Oświęcim.

Subskrybuj bytomski.pl

google news icon

czytaj więcej:

Byt UKOSZ WTS Polonia Bytom Zdobywca Pucharu Polski 2020 2

Piłka wodna: Polonia Bytom z Pucharem Polski!...

Byt szombierki stadion dron

Piłka nożna: Szombierki wyszły na prostą. Udało...

Byt ice 1863886 1920

Hokej: bytomskie dziewczyny nie mają litości

Byt plywalnia kryta

Miejska pływalne ponownie otwarta!

Byt silesia miechowice boisko korty

Piłka nożna: Polonia zlała wicelidera!...

Byt 51902592 764561277275941 758498616112316416 n

Stefanowicz mistrzynią i wicemistrzynią Polski...

Byt polonia krzywy domek

IV liga: hitowy mecz Polonii odwołany